Zoznam matričných kníh + plus sú záznamy spred 1795 online?

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Ja by som len chcel tú knihu stiahnuť, stále to píšem.
A odkaz kde sa dá stiahnuť chce kreditku.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

juraj1243 napísal: 27 Nov 2019, 10:37 Niekde som videl odkaz na index matričných kníh.
Je to písacím strojom písaná viac ako 100 stranová kniha, online...
juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 00:18 Takže sa to volá Prehľad matrík na Slovensku...
Rozumiem, že potrebujete, stiahnuť nejakú knihu s názvom "Prehľad matrík na Slovensku", autora ani vydavateľa nepoznáte.

Prvá kniha s názvom "Prehľad matrík na Slovensku do zoštátnenia matričnej agendy" bola vydaná v roku 1982, má vyše päťsto (!) strán, autorkou je Jana Kalesná. Druhá kniha s názvom "Cirkevné matriky na Slovensku zo 16.-19. storočia" bola vydaná v roku 1991, tiež má vyše päťsto (!) strán, autorkou je Jana Sarmányová-Kalesná.
juraj1243 napísal: 27 Nov 2019, 20:35 ...Napríklad z bajerova tam bolo, že záznamy sú v archíve od 16xx.
No a toto, čo ste napísali, tak nič také sa nenachádza minimálne v publikácii vydanej v roku 1991, lebo ju mám. Takže je asi zbytočné, aby ste sa po nich zháňali. Môžem len špekulovať, že ste možno videli index cirkevných matričných kníh v nejakom Sprievodcovi po archívnych fondoch a zbierkach. Bajerov - to logicky pasuje na ŠA v Prešove. Bližšie info tam...
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

juraj1243 napísal: 27 Nov 2019, 20:35 Je to zoznam všetkých matričných kníh nachádzajúcich sa v štátnych archívoch. Je to formou nejakej práce (diplomovej ????), písané na písacom stroji a má to viac ako 100 strán. Abecedne sú tam snáď všetky matričné knihy na Slovensku - LEN zoznam. Našiel som to v nejakom článku, že to už nie je verejne dostupné, NAPRIEK tomu tam bol odkaz na scan súbor. Prezeral som ho, ale keďže nemám záložku a históriu, tak....
Napríklad z bajerova tam bolo, že záznamy sú v archíve od 16xx.
Myslím, že hľadáte toto :
https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=647583
Uvedené je to ako zoznam matričných kníh v štátnom archive Levoča (Bajerov je na 11.stránke)

A podobne pre štátny archív Bratislava :
https://www.familysearch.org/search/fil ... at=1436027
pekas
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 11:55
Predkovia z oblasti: Blažov /Géci/, Torysky /Kašper/, Rudno nad Hronom /Kršjak/
Bydlisko: Levoča

Zdravím Vás, čo tak zoznam matričných kních ale Spiša a obec Torysky??,,,tu je viac menej v tom to odkaze iba ŠARIŠ /Saros/. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

pekas napísal: 25 Aug 2020, 07:37 Zdravím Vás, čo tak zoznam matričných kních ale Spiša a obec Torysky??,,,tu je viac menej v tom to odkaze iba ŠARIŠ /Saros/. Ďakujem.
Nerozumiem Vám: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3236
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

luki napísal: 25 Apr 2020, 19:49 Myslím, že hľadáte toto :
https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=647583
Uvedené je to ako zoznam matričných kníh v štátnom archive Levoča (Bajerov je na 11.stránke)
Tu si dovolím upozorniť na nepresnosť, ktorá vznikla na strane Mormonov. Matriky zo ŠA Prešov boli nafilmované v Levoči, a preto boli mylne pooznačované ako levočské matriky. V skutočnosti je matrika Bajerova v Prešove.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

...a takto to dopadne, keď sa oživuje zbytočná téma...
Napísať odpoveď