Zoznam matričných kníh + plus sú záznamy spred 1795 online?

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 00:18 Takže sa to volá Prehľad matrík na Slovensku.
Týždeň dozadu som si ju prezeral online.
Má niekto prehľad a odkaz? Bez registrácie.
Tá istá autorka, o 10 rokov staršia publikácia rovnakého obsahu. Nechápem, keď je novšia, aktualizovaná, prečo sa zháňate po tejto.
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Ako niekto napísal vyššie
vaclavmurin.tk presmeruje na stránku, kde chcú údaje z kreditky, vrátane CVV!!!!

takže ak by ste niekto mali túto knihu stiahnutú, poprosím na mail
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

duros napísal: 27 Nov 2019, 21:10 http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/
Vyzerá, že odkaz neodpovedá... :cry:
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

wera napísal: 28 Nov 2019, 15:05
duros napísal: 27 Nov 2019, 21:10 http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/
Vyzerá, že odkaz neodpovedá... :cry:
Zrejme len dočasný výpadok, teraz funguje.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

juraj1243 napísal: 27 Nov 2019, 10:37 Niekde som videl odkaz na index matričných kníh...Kde by sa dali nájsť záznamy spred 1785?...
Snažím sa čítať túto Vašu tému medzi riadkami. ;) Domnievam sa, že úzko súvisí práve s touto témou viewtopic.php?f=22&t=10843 . Rk matrika krstov Bajerova začína rokom 1798, napriek tomu chcete pokračovať vo výskume hlbšie do minulosti.
duros napísal: 27 Nov 2019, 19:26 ...Aké záznamy spred roka 1785 máte na mysli? Ak matriky, potom by bolo asi vhodné uviesť, o akú farnosť Vám ide a o aké vierovyznanie.
Kolega juraj1243 pravdepodobne zistil, že rímskokatolíci z Bajerova predtým patrili do rk farnosti Sedlice. Matrika krstov začína práve rokom 1785 https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library .

Skôr by som na Vašom mieste kontaktovala príslušný archív a povedzte im, čo presne potrebujete. Ak sa som sa zmýlila, vopred sa ospravedlňujem. ;)
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

to milestone
veľmi ďakujem
"""""Snažím sa čítať túto Vašu tému medzi riadkami. ;) Domnievam sa, že úzko súvisí práve s touto témou viewtopic.php?f=22&t=10843 . Rk matrika krstov Bajerova začína rokom 1798, napriek tomu chcete pokračovať vo výskume hlbšie do minulosti. """

ÁNO, téma súvisí.

"""...Aké záznamy spred roka 1785 máte na mysli? Ak matriky, potom by bolo asi vhodné uviesť, o akú farnosť Vám ide a o aké vierovyznanie. """ - nemám šajny, no idea :D, snažím sa ísť pred 1795

Pri hľadaní som sa dopracoval do Bajerova, čo bol pre mňa šok. Zo mňa plnoverného šarišana sa stal Bajerovčan a teraz Sedličan? Ci pána boha :D.A akože teraz mi píšete, že mám hľadať v Sedliciach? :D Toto by ma nenapadlo a ani by som sa k tomu nebyť Vás nedopátral.

Metrika Bajerovská je od 1795. Takže predtým Sedlice?

Že som radšej nešiel do krčmy.

Dodatok.: má niekto stiahnutú knihu matrík poprosím? Na PM.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 21:21 ...
Dodatok.: má niekto stiahnutú knihu matrík poprosím? Na PM.
Dovolím si tvrdiť, že nikto, keďže používame všetci o 10 rokov novšiu publikáciu. A skúsite mi už povedať, prečo Vám záleží na staršej publikácii, ktorá nemusí obsahovať všetky údaje oproti novšej?
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Asi sme sa nerozumeli. Ja som len videl na nete online knihu matrík. Mne je jedno či 10 rokov hore dole. Chcem len poprosiť o odkaz na ňu alebo ak by mi ju niekto poslal.

odkaz na
vaclavmurin.tk presmeruje na stránku, kde chcú údaje z kreditky, vrátane CVV!!!!
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 21:21 ...Zo mňa plnoverného šarišana sa stal Bajerovčan a teraz Sedličan?...
Sedličan zatiaľ nie :D. Bajerovčani - doposiaľ Vaši dohľadaní predkovia rodín Vizsloy a Holomany, historicky patrili do rk farnosti Sedlíc, preto sú zápisy v sedlických matrikách. OK?
juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 21:21 ...A akože teraz mi píšete, že mám hľadať v Sedliciach?...Metrika Bajerovská je od 1795. Takže predtým Sedlice?..
Áno, priložila som Vám link priamo na rk matriky Sedlíc. Neviem, čo tam dohľadáte zhruba len za 13 rokov. Potom nastáva vákuum.

Teoreticky pochybujem, že existujú staršie rk matriky Sedlíc. Kvôli tomu Vám odporúčam, kontaktovať príslušný archív.
Sedlická farnosť je starobylá. „Podľa dostupných archívnych materiálov, už v 14. storočí obec Sedlice tvorila jednu samostatnú farnosť.“, https://sk.wikipedia.org/wiki/Farnos%C5%A5_Sedlice
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

juraj1243 napísal: 28 Nov 2019, 21:50 Asi sme sa nerozumeli. Ja som len videl na nete online knihu matrík. Mne je jedno či 10 rokov hore dole. Chcem len poprosiť o odkaz na ňu alebo ak by mi ju niekto poslal.
A ja Vám vravím, že na stránke http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/ si zadáte obec, ktorú hľadáte a vyhodí Vám, v matrike ktorej farnosti a ktorého vierovyznania sa nachádza (zostavené podľa novšej knihy).
Napísať odpoveď