Deutsche protestantische Ansiedlung in Südungarn im 18/19 Jahrhundert

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

mitoxy napísal: 10 Máj 2020, 12:35
Pavol.Bayer napísal: 09 Máj 2020, 10:17 Takze ak mate nemeckych predkov, ktorí presli z Nemecka do dnesneho Madarska a odtial na Slovensko a chcete vediet odkial pochadzaju staci mi napisat dohladam v knihe.
Dobrý deň,
náhodou sa tam nenachádza priezvisko Scheltz/Schelcz/Schelz?

Predpokladám, že moji predkovia prišli na Slovensko z mesta Tirschenreuth v Bavorsku (okolo roku 1600, čo v tej knihe nebude), no pokiaľ nejaká iná vetva šla neskôr do Maďarska, mohlo by mi to pomôcť s ich pôvodom v Nemecku.

Ďakujem pekne
Vasi predkovia z Tirschenreuthu boli katolici? Ak ano, knihy zacinaju v roku 1569, ale treba prist sem k nam do archivu.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Marcel napísal: 03 Jún 2020, 16:41 Vasi predkovia z Tirschenreuthu boli katolici?
Tí, ktorí boli na Slovensku boli katolíci, predpokladám teda že áno, ale nemôžem vylúčiť, že by po príchode na Slovensko konvertovali... No mohol by s toho byť pekný výlet do Nemecka, už som nad tým premýšlal :)
Marcel napísal: 03 Jún 2020, 16:41 , ale treba prist sem k nam do archivu.
Prosím Vás, archívy z Tirschenreuthu sa nachádzajú v Regensburgu, alebo v Nürnbergu? Lebo tu som našiel zoznam matrík, ktoré majú v Regensburgu a je tam aj Tirschenreuth:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... ot&o=OneUp
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Nie som si istý, ale podľa toho čo som našiel na internete by to malo byť v Regensburgu

Tu je zoznam matrik z Regensburgu https://www.bistum-regensburg.de/filead ... nis_01.pdf
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Mirka123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Mar 2019, 12:01
Predkovia z oblasti: Pajor, Komárňanská a Bratislavská župa

Dobrý deň, moji predkovia prišli z Nemecka, Gussenstadt v lete 1786 do Diosegu /Sládkovičovo/ cez Viedeň. Bol to Ulrich Bantleon nar. 7.3.1754 s manželkou Christina Schall nar. 1748 a synovia Georg 1781 a Michael 1784. A potom ešte Joannes Bantleon s dcérou Elisabeth. To by bolo super, ak by ste ich našli, ďakujem Veslárová
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Pekný deň, skúsim to dnes pozrieť, ale mám obavu že ich nájdem, nakoľko spomínané dielo spracováva prisťahovalcov zo spolkovej republiky Hessen do Maďarska a to konkrétne do žúp Tolna, Baranya a Somogy a Vami spomínaný Gussenstadt je v spolkovej republike Baden-Württemberg, a Sládkovičovo nepatrilo do ani jednej zo spominanych žúp
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
HornaSimon
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Mar 2021, 12:10
Predkovia z oblasti: Stará Turá : Dornák, Koštial, Buno, Klimáček, Michalec, Moravús, Medňanský(-Čierny), Gavač, Bielčik, Biesik ; Andornaktálya: Horna(/Hornya/Horn), Bodó, Verebélyi, Kis

Dobrý deň, nachádza sa tam prosím aj meno Horna/Hornya/Horn? Hľadám konkrétne prapraprapradedka menom Adamus Horn.
Ďakujem!
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Pekny den prajem

Zial nie, su tam mena v abecednom poradi Hormer, Hornung,Horst a potom uz Höflin.
Otazka znie ci bol evanjelik augsburgskeho vyznania nakolko v knihach su obsiahnuti len protestanti

S pozdravom
Bayer
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Napísať odpoveď