PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU II.

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Príručka chce potešiť a inšpirovať všetkých záujemcov o hľadanie vlastných predkov a príbuzných. Približuje trasy, ktorými kráčali, sprevádza genealogického bádateľa po slovenských i zahraničných archívoch a zbierkach a ukazuje mu, kde a ako v nich môže hľadať údaje o svojich príbuzných – blízkych i vzdialených, súčasných i veľmi dávnych.
Dielo voľne nadväzuje na čitateľsky veľmi úspešný prvý zväzok rovnomennej príručky, dopĺňa a rozširuje ho, súčasne však predstavuje nové, samostatne použiteľné dielo.


Martin 2009, 270 s., ISBN 978-80-970196-1-7
Formát B5 (16,5 x 24,5 cm), pevná väzba
Prílohy
PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU na Slovensku a v slovacikálnom zahraničí 2
PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU na Slovensku a v slovacikálnom zahraničí 2
prirucka_genealogie2.jpg (51.09 KiB) 4809 zobrazení
crystalrain123
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27 Mar 2013, 08:30

Oddychové čitania :) Ak začinate tak určite vrelo odporučam.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dnes som sa stala aj ja šťastnou majiteľkou. Chcem sa len spýtať, či si mám kúpiť aj prvý diel, lebo som si myslela, že ide o doplnené vydanie.
Ďakujem za odpoveď
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Masu, obe knihy som čítal a mal som pocit, že prvá kniha poskytuje zaujímavejšie tipy na pátranie po predkoch. V 2. dieli ma najviac zaujal článok popisujúci cestu na lodiach z Brém do New Yorku, keďže tá sa týkala viacerých členov mojej rodiny.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Vďaka za názor. Tak si teda zadovážim aj tu jednotku. Aspoň mám typ pre Ježiška. :D
Používateľov profilový obrázok
zuzana.hl
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 30 Jún 2013, 15:29
Predkovia z oblasti: Lakšárska Nová Ves, Lozorno, Zákopčie, Kolačno, Veľké Uherce
Bydlisko: Partizánske

Mne akurat dnes prisla prva cast, tak sa tesim co sa podozvedam ;)
Napísať odpoveď