Protokol farnosti Ruské Pekľany 1820 - 1865

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Vážení, hlásim sa o slovo :D
do rúk sa mi v archíve dostal Protokol farnosti Ruské Pekľany z rokov 1820 - 1865.
Najdôležitejšia časť knihy bola napísaná farárom Jánom Sekerákom v r. 1820 - 1830. Táto časť obsahuje históriu farnosti, farského kostola i jednotlivých filiálnych kostolov (v Ľubovci a v Janove). Z genealogického hľadiska môže byť zaujímavým zdrojom údajov zoznam hláv rodín a výšku odvodov (cirkevného desiatku) v prospech farnosti. Okrem toho za zaujímavé považujem odpisy rôznych listín prijatých do farnosti.
Ak teda niekto z Vás mal predkov z tejto farnosti (Ruské Pekľany, Ľubovec, Radačov, Meretice, Janov, Bzenov, Kendice, Drienovská Nová Ves, Ličartovce a Obišovce), nech sa ozve, rád sa o údaje podelím.
Väčšina knihy je v latinčine, s prekladom potrebných pasáží môžem pomôcť.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Dobrý deň,
máte na mysli poskytnutie nejakej kópie dokumentu alebo vyhľadanie konkrétnej veci. Z uvedeného okolia pochádzajú niektorí moji predkovia. Ak by sa tam vyskytovali informácie z farnosti Radačov, konkrétne o rodinách Čech, Bogdaň, Sedlák, Ichnat,Čarny alebo Haľko veľmi by ste ma potešili ;)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
na požiadanie by som vedel potrebné strany poslať aj e-mailom. Žiaľ, ide o protokol gréckokatolíckej farnosti a sú v ňom spomenutí najmä obyvatelia gréckokatolíckeho vierovyznania. Z Radačova sa spomína sedliak Michal Savko a želiari Juraj a Ján Savkoví a Ján Kimák. Zo susedných Meretíc len Matej Šoltysčák a Ján Keklinský.
Rod Sedlák sa spomína v Ľubovci (Matej) a v Bzenove (Michal). Iné Vami spomenuté priezviská som v danom texte nevidel.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď