Softvér do mobilu

Používateľov profilový obrázok
Lubo111
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19 Jan 2020, 20:48
Predkovia z oblasti: Miklovič zo Šulekova, Karaba z Drahoviec, Blaško z Červeníka a Dubovan

Dobrý večer. Rád by som sa tu informoval, či neexistuje nejaký jednoduchý program v mobile na zobrazenie rodokmena,kt. podporuje gedcom import. Velmi by mi pomohlo mať všetkých predkov pokope v mobile. Aplikácia od FS zrejme takúto funkciu nemá. Budem vdačný za kazdú relevantnú odpoved. :D
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Ja na mobile mám MyHeritage, ale tam je vo verzii zadarmo limit, najviac 250 osôb. Ale na základný rodokmeň, ktorý mám vždy so sebou, to stačí.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
diego19
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 31 Mar 2014, 09:44

Ak stačí iba zobrazenie údajov, tak doporučujem "kombo":
a) na počítač nainštalovať free verziu výborného profesionálneho programu RootsMagic, ktorý samozrejme má aj GEDCOM import:
http://rootsmagic.com/RootsMagic/Features.aspx
b) a mobilnú applikáciu RootsMagic pre iOS alebo Android, kde sa dá otvoriť v internom formáte rodokmeň.

Keď je potrebné aj editovať údaje v mobile alebo v tablete, tak doporučujem tiež výbornú, ale platenú aplikáciu MobileFamilyTree:
https://www.syniumsoftware.com/mobilefamilytree
ktorá je len pre iOS, ale je plnohodnotný softvér s veľkým množstvom pekných výstupov.

Platenú verziu RootsMagic používam na evidenciu údajov (skúšal som veľa iných programov, ale z nich RootsMagic mi najviac vyhovuje), mobilnú aplikáciu MobileFamilyTree používam na pekné, zaujímavé zostavy, výstupy. Šikovná a jednoduchá je aj RootsMagic mobilná aplikácia, keď chcem mať pri sebe genealogické údaje bez možnosti editovania.

Doporučujem vyskúšať. Obidva programy existujú už dlhšie, sú vyladené, aktívne ich vylepšujú. Maximálna spokojnosť z mojej strany.
Napísať odpoveď