FamilySearchViewer

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

...uz telefonicky odkonzultovane :-) Len mam otazku - Richardovi sa to zastavilo po natiahnuti 13 obrazkov. Mate aj ostatni takuto nejaku skusenost? Preco to je, ako dalej pokracovat? Matne sa mi javi, ze sa o niecom takom hovorilo, ale nepamatam si..
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Po cca 30 snimkoch spadne cely program aj mne. Asi to treba tahat nie cely film naraz, ale po cca 20 snimkoch....
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Alebo treba skusit iny download manager a FSV pouzit len na vygenerovanie linkov (tie sa daju vlozit do Clipboardu resp. do textoveho suboru).
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Na vygenerovanie a ulozenie linkov treba pouzit tlacitko "in Datei".
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

duros napísal:...uz telefonicky odkonzultovane :-) Len mam otazku - Richardovi sa to zastavilo po natiahnuti 13 obrazkov. Mate aj ostatni takuto nejaku skusenost? Preco to je, ako dalej pokracovat? Matne sa mi javi, ze sa o niecom takom hovorilo, ale nepamatam si..
Mne tento postup nefunguje vôbec. Hoci zadávam všetko správne (už som sa to naučila), po stlačení "In Datei" mi vyhadzuje chybu. Preto volím postup sťahovania po jednom snímku a to funguje 100%. Už mám niektoré matriky komplet. Ale pomohli by mi tie, ktoré nemajú asi ani mormóni (nemajú uvedené žiadne číslo filmu/DGS), ktoré sú v Okresných archívoch.
Včera som sa náhodou preklikala k jednému článku o mormónoch, v ktorom sa o.i. píše: "Preto mormoni vynakladajú veľké úsilie a finančné prostriedky na získavanie týchto údajov o zosnulých. Navštevujú cintoríny, matriky a archívy a všetko fotografujú na mikrofilmy a ukladajú do veľkého podzemného archívu neďaleko ústredného mormonského mesta Salt Lake City v štáte Utah." Tak som zvedavá, akou fomou budú zverejnené tie cintoríny (ak ich zverejnia).
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Ja pouzivam radsej "DownThemAll" add-on pre Firefox.

V Manageri zadefinujem zdroj dat, napr. takto

Kód: Vybrať všetko

https://das.familysearch.org/das/v2/dgs:004032755_00[352:361]/$dist
t.j. stiahne snimky 00352 - 00361 z ID 004032755

a ako "renaming mask" uvediem napr.

Kód: Vybrať všetko

Sobase_2006428_1886-1895_*inum*.*ext*
kde prve 7-miestne cislo je cislo filmu, *inum* je pocitadlo (001-999) a *ext* je pripona suboru, teda .jpg.

Funguje to bez problemov, nepada to, dostal som sa k tym matrikam, ktore som si doteraz musel chodit prehliadat do archivu alebo do FS centra.
Používateľov profilový obrázok
ludolf
Člen
Člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:59
Predkovia z oblasti: Banskobystrický okres

To Absik: Tak toto je super navod. Este dva otazocky.

Ako mam chapat: ...dostal som sa k tym matrikam, ktore som si doteraz musel chodit prehliadat do archivu alebo do FS centra? Cize aj k nezverejnenym ?

Da sa na webe FS dostat k nejakemu zoznamu Digital Folder Number podla miest (farnosti)? Pretoze ak to spravne chapem jediny sposob ako ho zistit je cez indexy pri konkretnej naindexovanej osobe?

Vdaka :)
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

Dari napísal:"Este keby niekto prisiel na to, ako zistit "Digital Folder Number" u matrik, ktore su sice zverejnene, ale nie su este indexovane"

Tak to by sme chceli asi viacerí z nás.

Zatiaľ však veľká vďaka za návod aj pre AndyT.
Mne sa dnes podarila nezindexovana matrika v pohode stiahnut. Vedel som, ktora obec je pred nou, tak som si pozrel postupnost cisel filmov na ktorych su krstne predch. obce (cislo islo po jednom hore). Pozrel som si akou postupnostou rastie Digital folder number tychto roliek (tiez ide po jednom hore). Z toho som si jednoducho vyratal, ake cislo potrebujem pre nezverejnenu a nezindexovanu matriku mojej obce, napisal som ho a cakal. A pozadovana matrika sa nacitala :) Mimochodom cely ten mikrofilmovy kotuc je tusim nezverejneny. Su na nom prilis mlade udaje a nie je na nom ani ziadna krstna matrika. Cez indexy by som sa teda k cislu nedostal.
Evidentne kazdy kotuc mikrofilmu ma svoje digital folder number. A ake matriky su na ktorych kotucoch, sa da zistit v katalogu mikrofilmov FS, napr. takto vyzera obsah jedneho mikrofilmoveho kotuca: (https://familysearch.org/films/lookup/p ... m/2386038/). V katalogu sa da najst aj konkretna obec s cislami mikrofilmov.
Treba vyskusat.
Používateľov profilový obrázok
ludolf
Člen
Člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:59
Predkovia z oblasti: Banskobystrický okres

Sisua napísal:
Dari napísal:"Este keby niekto prisiel na to, ako zistit "Digital Folder Number" u matrik, ktore su sice zverejnene, ale nie su este indexovane"

Tak to by sme chceli asi viacerí z nás.

Zatiaľ však veľká vďaka za návod aj pre AndyT.
Mne sa dnes podarila nezindexovana matrika v pohode stiahnut. Vedel som, ktora obec je pred nou, tak som si pozrel postupnost cisel filmov na ktorych su krstne predch. obce (cislo islo po jednom hore). Pozrel som si akou postupnostou rastie Digital folder number tychto roliek (tiez ide po jednom hore). Z toho som si jednoducho vyratal, ake cislo potrebujem pre nezverejnenu a nezindexovanu matriku mojej obce, napisal som ho a cakal. A pozadovana matrika sa nacitala :) Mimochodom cely ten mikrofilmovy kotuc je tusim nezverejneny. Su na nom prilis mlade udaje a nie je na nom ani ziadna krstna matrika. Cez indexy by som sa teda k cislu nedostal.
Evidentne kazdy kotuc mikrofilmu ma svoje digital folder number. A ake matriky su na ktorych kotucoch, sa da zistit v katalogu mikrofilmov FS, napr. takto vyzera obsah jedneho mikrofilmoveho kotuca: (https://familysearch.org/films/lookup/p ... m/2386038/). V katalogu sa da najst aj konkretna obec s cislami mikrofilmov.
Treba vyskusat.
Tak to je zaujimava skusenost. Mne sa pri roznych matrikach naindexovanych ale nezverejnenych nepodarilo stiahnut obrazky ani cez FamilySearchViewer ani cez DownThemAll.

A opat otazka tykajuca sa digital folder number. V katalogu na FS sa daju vyhladat podla obce cisla jednotlivych mikrofilmov, ale ako zistim aky je jeho digital folder number toho konkretneho mikrofilmu?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ludolf napísal:...

A opat otazka tykajuca sa digital folder number. V katalogu na FS sa daju vyhladat podla obce cisla jednotlivych mikrofilmov, ale ako zistim aky je jeho digital folder number toho konkretneho mikrofilmu?
Kedze toto zatial nevieme urcit, je mozne vyskusat metodu pokus-omyl. Vieme, ze matriky toho-ktoreho archivu su nafilmovane v abecednom poradi nazvu farnosti. Vieme, ze postupne s tym sa zvysuje cislo digital folder number. Skusil by som teda na to ist tak, ze by som zistil digital folder number nejakej najblizsej farnosti (abecedne) a postupne by som pridaval cisla a tak skusal.
Napísať odpoveď