Sčítanie obyvateľov 2021

Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Ahojte všetci,
Ja už som sa sčital ako správny občan a vy? Čerpáme údaje práve z týchto hárkov a je to nenahraditeľná pomoc z minulosti. Elektronické formuláre sú dehonestujúce a neosobne. Máte podobný názor?
https://ibb.co/x50f23k
(Nešiel vložiť obrázok)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Prečo by to malo byť dehonestujúce??? Sčítanie sa už dlhší čas robí bez mena a priezviska, takže pre genealogické bádanie je bezpredmetné.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Myslím tie staršie sčítacie hárky, kde v malej dedinke komisár obchádzal každú jednu rodinu. Teraz si otvoríme internet a je to.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Mozno sa mylim, ale predpokladam, ze niekde v celkovej databaze scitania sa sparuje rodne cislo s menom osoby a s inymi udajmi, ktore nie su predmetom kladenych otazok, ale su niekde k danej osobe evidovane. Nemyslim si, ze to, ze to nie je na papieri, je nejaka nevyhoda. Skor naopak, odpada komplikovane skenovanie. Ja myslim ze nasi potomkovia o 200 rokov to budu mat ohodne lahsie :-)
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Mne osobne sa elektronické sčítanie nezdá dehonestujúce a dokonca si myslím, že je to takto omnoho praktickejšie, sčítali sme sa v pohodlí bez akejkoľvek návštevy úradníka. A tiež je fajn, že netreba zadávať údaje, ktoré už úrady majú, zjavne sú schopní si to nejako spárovať.

Či to niekedy v budúcnosti poslúži ako zdroj pri vytváraní rodokmeňov, nad tým som ale veru neuvažovala. S najväčšou pravdepodobnosťou o 200-300 rokov budú mať celkom iné technológie a aj táto moderná forma pre nich bude rovnako zastaralá a prácna ako naše terajšie "listovanie" v sčítacích hárkoch :D
Napísať odpoveď