Skener

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pozdravujem Vas. Niekto mi vravel, ze ma k dispozicii skener, na ktorom staci prekladat strany (kniha sa nemusi stale otacat na sklo, je polozena chrbtom na podlozke a iba sa otacaju strany a skenuje sa). Nepamatam si, kto mi to vravel a nechcem Vas vsetkych obvolavat. Ak ma niekto pristup k takemu niecomu, dajte mi, prosim, vediet. Dakujem!
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Nemam taky skener, ale su take v Univerzitnej kniznici. Skenujem si tam pozicane knihy.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

A to akoze na komplet a nikto nic nepovie???
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Na komplet som tam zatial skenoval len jednu knihu. Trvalo to dlho, lebo nechcel som zdrzovat ostatnych co si chceli skenovat. Tak som to skenoval asi po 50 - 100 stranach. Potom som pustil ludi a ked bolo volno, tak zas. Ked ma clovek stastie tak to ide celkom v pohode.
Mali by sa skenovat len knihy z kniznice, ale ...
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ahojte, hovoril som o tom ja. Áno ten skener majú v Univerzitnej knižnici v BA zadarmo pre zákazníkov, ale výlučne len pre knihy z fondu knižnice (no nikto to tam veľmi nekontroluje). Tých skenerov je tam viac, asi 2. Výstup je na USB disk, ktorý sa zasúva do toho skeneru. Pre predstavu o ktorý typ ide, http://www.digitalware.sk/hardware/kniz ... eye-4.html

Čo sa týka samotného skenovania, ide to vcelku rýchlo, kniha A5 200-300 strán tak pol hodiny. Jediný problém je, že niekedy je obsadené a podľa pravidiel, ak si skenujete viac ako polhodiny, tak by ste mali uvoľniť miesto ďalšiemu. Preto je dobré tam ísť v časoch, keď nie je toľko záujemcov.
Naposledy upravil/-a david v 12 Nov 2014, 15:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vdaka David, takze kedze mi dcera pozicala v univerzitke knihu, poslem ju tam spat :-)))) Este keby tak mala cas... :-/
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

V univerzitnej knižnici skenujú aj za úplatu, ale len staršie knižky, na ktoré vypršali autorské práva.

Volá sa to EOD: http://www.ulib.sk/sk/sluzby/digitalizacne-sluzby/
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Ja som si stiahol a nainštaloval do mobilu program "Handyscan". Čo potrebujem si naskenujem a doma si to vytlačím.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Nieco podobne je aj v kniznici v Trnave. Asi tak pred vyse rokom som tam nieco skenoval. Bolo to za uplatu - od casu stravenom na skeneri. Pani mi vsetko vysvetlila, zoskenoval som to podla navodu a ked som si to doma pozrel vsetko bolo nedoostrene :lol:
Napísať odpoveď