Bližšie informácie k vražde

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Pegas
Člen
Člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Máj 2022, 17:17

Dobrý deň. Chcel by som sa Vás spýtať, či by sa dalo nejakým spôsobom zistiť viac informácii o vražde, ktorá sa spomína ako príčina úmrtia pri mojom predkovi. Kto ju spôsobil, ako bola vyriešená, aký dostal dotyčný trest, apod. Máte niekto s takýmto niečím skusenosti? Ďakujem.

Link: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (14. zápis)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Niečo máte v poznámke (prečo a ako). Meno vraha sa možno dočítate v dobovej tlači. Pokiaľ ide o trest, mám niekde odložené, ako sa volal ten zákonník vtedy, ale tie tresty v porovnaní s dneškom nie sú extra vysoké. Riešil som niečo podobné a čudoval som sa, že vrah o pár rokov po vražde zomrel doma.
Pegas
Člen
Člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Máj 2022, 17:17

duros napísal: 02 Jún 2022, 19:37 Niečo máte v poznámke (prečo a ako). Meno vraha sa možno dočítate v dobovej tlači. Pokiaľ ide o trest, mám niekde odložené, ako sa volal ten zákonník vtedy, ale tie tresty v porovnaní s dneškom nie sú extra vysoké. Riešil som niečo podobné a čudoval som sa, že vrah o pár rokov po vražde zomrel doma.
Dá sa niekde zohnať dobová tlač? Prípadne nejaká stránka, ktorá sa tomu venuje? Ďakujem.

EDIT: Na Slovakiane som našiel dobové správy len tam sa zorientovať a nájsť niečo je celkom na dlhé lakte
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pegas
Člen
Člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04 Máj 2022, 17:17

Nedalo by sa o tej udalosti zistiť viac v nejakých archívoch?
Napísať odpoveď