Matriky z let 1896 – 1906 online?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Medojed
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15 Aug 2019, 11:21
Predkovia z oblasti: rod Pillar, Bardejov

Dobrý den,

pátrám po předcích mého děda, který se narodil v Bardějově, a snažím se najít jeho rodiče, kteří se narodili kolem let 1898-1901. Jelikož tyto matriky nejsou na www.familysearch.org, je nějaká možnost nahlédnout do těchto matrik (z let 1896 – 1906) online? Tedy kromě zažádání o výpis na Státním archivu?

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Jan
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3784
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, nie je.
Medojed
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15 Aug 2019, 11:21
Predkovia z oblasti: rod Pillar, Bardejov

Děkuji mnohokrát. V tom případě bych se chtěl zeptat na poslední otázku. Jelikož tedy budu muset místo rodných listů hledat oddaí list, jak postupovat při získání oddacího listu z roku cca 1915 (oblast Bardejov)?

Děkuji.

Jan
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Otázka je v tom, či daný sobáš bude v tzv.živých matrikách na matričnom úrade v Bardejove alebo už v archíve. V podstate to isté platí aj pre narodenia. V zásade by mali byť údaje staršie ako 100 rokov v archíve.

Na Vašom mieste by som kontaktoval matričný úrad v Bardejove, požiadal o vyhľadanie sobáša (ak sa konal v Bardejove) a všetkých detí tohto páru v rozpätí od sobáša +20 rokov.

Ak by na matričnom úrade nemali dané matriky, teda odovzdali ich do archívu, tak kontaktovať prislusny archiv s rovnakymi otazkami. Ziadajte o všetky genealogicke informacie, tj. vratane krstnych rodicov, svedkov, cisiel domov, poznamok.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Ešte upresnenie. Oblasť Bardejov je široký pojem. Matriky sú vedené po jednotlivých matričných obvodoch, ktorých je v okresoch dosť veľa. Do jedného obvodu patrí tak 2-5 obcí v závislosti od počtu obyvateľov (môj odhad).

Matriky sa dávajú do archívu, keď uplynie predpísaná doba (asi 100 rokov) od posledného zápisu do nej. V menších obciach budú matriky z roku 1916 skoro určite na príslušných úradoch a s veľkou pravdepodobnosťou aj v meste Bardejov.

Laco
Napísať odpoveď