Mŕtvonarodené deti

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
jozef56
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 29 Apr 2017, 13:13
Predkovia z oblasti: Maťašovský,Lešondák,Halcin -Smižany,Sp.N.Ves,Rolova Huta,Kežmarok

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť od skúsených. Zaradiť či nezaradiť do rodostromu mŕtvonarodené deti.Mám dva také prípady z rôznych matrík a z rôzneho obdobia. Pri obidvoch je v matrike zápis,že sa narodili mŕtve,je tam dátum kedy sa narodili,nemajú krstné mená,majú označené pohlavie a sú uvedení aj rodičia.
Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Je to na Vás. Ja ich tam dávam, pretože tak, ako sú tam aj hodinu žijúce deti, tak sú tam aj tieto. Už minimálne aj preto, aby bolo zrejmé, že tu bolo tehotenstvo, hoci sa neskončilo úspešne. Pochopiteľne, že mohli existovať aj tehotenstvá ukončené skôr, o ktorých sa nedozvieme, no aspoň o týchto vieme.
jozef56
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 29 Apr 2017, 13:13
Predkovia z oblasti: Maťašovský,Lešondák,Halcin -Smižany,Sp.N.Ves,Rolova Huta,Kežmarok

Ďakujem za usmernenie.
Napísať odpoveď