Da sa najst zakladacia listina majera?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
vlado0991
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 01:38

Zdravim, neviem ci to da nazvat zakladacou listinou, berte to z rezervou :) kusok od Velkych Ripnan bol majer Mancicko (Na starich mapach Mančiska), je tam este stary cintorin kde su moji predkovia. Tak ma zaujalo ze kedy ten majer vznikol a podla coho sa nazyva.. na vojenskej mape z 18st je zakresleny len dom a kriz, na mape z 19st uz je vela budov aj nazov... matriky Ripnan su v pohode dostupne ale prvy clovek sa narodil v Manczickom v roku 1778. Bolo to hned niekolko rodin ale ziadna sa nevolala Mancicka..kam mam obratit patranie ked chcem zistit ako v tych rokoch vznikla ta osada? Vdaka za odpovede
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skúste vo fonde majiteľov panstva.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Myslím že okolie patrilo nitrianskemu biskupovi okrem Obsoloviec, ktoré patrili luteránskym barónom Hellenbach de Paczolay.
V každom prípade by som pozrel matriku Dolných Merašíc.

Priezviská zakladateľov neznejú nemecky, to bola nejaká lokálna kolonizácia.
Napísať odpoveď