census 1869 Vyriešené

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobry den, stretla som sa so zvlastnou vecou v censuse. Manzelovi predkovia boli zapisani v censuse v januari roku 1870 v jednom dome a z censusu vyplyvalo ze su to manzelia, no ich sobas som nasla az v novembri toho isteho roka, ako je to mozne? stretli ste sa s niecim podobnym? roky sedia aj v censuse aj v zapise sobasa u oboch manzelov takze si nemyslim ze tam figurovali ich menovci. Vdaka za odpoved :)
Naposledy upravil/-a Trenkie v 01 Dec 2020, 00:01, upravené celkom 1 krát.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Je pravidlo, že skoro žiadny dátum naprieč stáročiami nie je presný a môže tu byť odchýlka i niekoľko rokov,čiže pár mesiacov hore-dole je úplne irelevantne.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 30 Nov 2020, 22:25 Je pravidlo, že skoro žiadny dátum naprieč stáročiami nie je presný a môže tu byť odchýlka i niekoľko rokov,čiže pár mesiacov hore-dole je úplne irelevantne.
To je síce pravda, ale týka sa veku v dokumentoch. Tu však máme dva dokumenty z presného času: prvým je súpis konaný v januári 1870, druhým je sobáš konaný v novembri 1870, pričom už v prvom dokumente je pár uvedený ako manželský.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

áno, je to tak.. nakoniec som zistila že napriek identickému veku a menám... ( čo je tiež otázne) šlo o iné osoby a teda v supise nebola chyba.. :) ale dakujem za dotazy
Napísať odpoveď