kto ma pravdu?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
norulakp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Mar 2021, 18:30

Zdravim, patram po predkoch a zatial som v tom laik. A nasiel som jeden zaznam, ktory si neviem vysvetlit. V zazname sa spominaju tri mena (uvedene pod sebou): Jozsef, Janos Istvan Ivanovci. Su rodina, byvali na jednom dvore. A teraz pointa. V zazname sa pise, ze PIROSKA IVANOVA bola dcerou Istvana Ivana. Lenze moja stara mama tvrdi, ze na 100% bola dcerou Jozefa Ivana. Ma sice 88 rokov, ale vsetko si detailne pamata, vsetko ostatne co mi nadiktovala sedelo presne - okrem tejto info. Starka tvrdi, ze ta matrika je prepisovana, ze to nie je original zaznam a ze pri prepisovani to poplietli (osobne tomu neverim). Tak teraz komu verit? Ako by sa to dalo overit? Dakujem
Prílohy
Piroska Ivan - 18.07.1883 - Tornala.jpg
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Informáciu si určite viete overiť ešte v sobášnej alebo úmrtnej matrike (úmrtný list) pre konkrétnu osobu

Informácia, že Julianna Kováčová bola matkou sedí? Alebo samotný dátum narodenia Pirosky...

Z vlastnej skúsenosti: už som natrafil aj na nesprávne informácie od svojej starkej, keď matrika hovorila inak ale aj na chybné zápisy v matrikách
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Len taký nápad, ale možno by stálo za pokus najprv vylúčiť možnosť, aj keď asi menej pravdepodobnú, ale určite možnú, že pravdu má aj matrika aj babka. Nemohli mať obaja dcéru menom Piroška? S tým že napríklad jedna mohla zomrieť.
Napísať odpoveď