Vek ženícha

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
martinus
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 18:17

Aké sú Vaše skúsenosti s obvyklým vekom ženíchov v 18.storočí, bolo bežné, aby sa ženil mládenec vo veku 28 rokov? Mal som dojem, že sa v tej dobe väčšinou prvýkrát sobášili dosť mladí.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

28 je stále v pohode.
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Jeden z mojich predkov v 18. stor. sa ženil vo veku 38 rokov - a pri zázname sobáša je uvedený ako Hon(estus) Juvenis. Najprv som si myslela, že som našla len krst jeho menovca, príp. staršieho súrodenca, ale pri úmrtí mal zapísaný správny vek, ktorý tentokrát presne súhlasil s rokom jeho narodenia... Taktiež meno a priezvisko pozostalej vdovy sedelo. Navyše v danej farnosti, odkiaľ pochádzal, nekrstili nikoho s rovnakým menom niekoľko rokov pred ani po ňom.
Napísať odpoveď