Vyriesene - deti vdovca

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
peter.fedor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 19 Máj 2021, 10:23
Predkovia z oblasti: Fedor z Komarian , Parobok Dobra Niva, Soldan z Dubovej povod Morava Drahany, Simoncsics Nahac

Dobry den ,

Mam vseobecnu otazku.
Relativne jednoducho som sa cez scitanie 1930 a matriky dostal k predkovi Georgiusovi Parobkovi , ktory mal svadbu 1803 v Dobrej nive – Michalkova ako 17 rocny.
Nasledne som prehladal matriku Dobrej Nivy ci uz krstnu resp. matriku umrti a pred rokom 1793 sa tam ziadny Parobok nenarodil ani nezomrel.
Smerujem tym k tomu ze v roku 1793 sa tam do Michalkovej prizenil vdovec Matthias Parobok 39 rocny , povodom zo Slatinky.
Bohuzial matriky Slatinky su az od 1794 .
V Dobrej Nive som potom nasiel okrem Georgiusa este svadby a umrtie Parobkov ( kazdy ineho mena ) , ktory boli starsi ( narodeny pred 1793 ) ale vsetci zhodne relativne nizskeho veku.
( Bohuzial ani pri ich neskorsich svadbach ci umrtiach mena rodicov nie su )
Je mozne ich “vyhlasit” ( spolu s Georgiusom ) za deti Matthiasa , ktory sa do Dobrej Nivy prizenil? ( resp. Spravil by to nejaky skusenejsi genealog? 😊 )
Naposledy upravil/-a peter.fedor v 26 Aug 2021, 19:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Žiadny skúsený genealóg by to neurobil, ale spomenul by to v bádateľskej správe ako možnosť, ktorá ovšem zatiaľ nie je preukázateľná, teda by iba vyjadril domnienku.
peter.fedor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 19 Máj 2021, 10:23
Predkovia z oblasti: Fedor z Komarian , Parobok Dobra Niva, Soldan z Dubovej povod Morava Drahany, Simoncsics Nahac

duros napísal: 26 Aug 2021, 18:55 Žiadny skúsený genealóg by to neurobil, ale spomenul by to v bádateľskej správe ako možnosť, ktorá ovšem zatiaľ nie je preukázateľná, teda by iba vyjadril domnienku.
ja som si to myslel :)
peter.fedor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 19 Máj 2021, 10:23
Predkovia z oblasti: Fedor z Komarian , Parobok Dobra Niva, Soldan z Dubovej povod Morava Drahany, Simoncsics Nahac

duros napísal: 26 Aug 2021, 18:55 Žiadny skúsený genealóg by to neurobil, ale spomenul by to v bádateľskej správe ako možnosť, ktorá ovšem zatiaľ nie je preukázateľná, teda by iba vyjadril domnienku.
este mozno doplnujuca otazka , co mozno brat ako dokaz domnienky? Nasiel som totiž ze deti vdovca a aj mojho predka bývali v jednom dome.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

peter.fedor napísal: 30 Aug 2021, 12:52
duros napísal: 26 Aug 2021, 18:55 Žiadny skúsený genealóg by to neurobil, ale spomenul by to v bádateľskej správe ako možnosť, ktorá ovšem zatiaľ nie je preukázateľná, teda by iba vyjadril domnienku.
este mozno doplnujuca otazka , co mozno brat ako dokaz domnienky? Nasiel som totiž ze deti vdovca a aj mojho predka bývali v jednom dome.
Ešte stále mohol byť Váš predok povedzme sirota a teda synovcom vdovca. Bez matričných údajov, alebo iných dokumentov preukazujúcich priamy vzťah (povedzme testament) je to stále špekulácia.
Napísať odpoveď