Otázka- pátranie po predkovi, Auschwitz

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
DanielZb
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Aug 2021, 12:46

Ahojte všetci,
mám otázku. Bol by som vám neskutočne vďačný, ak by ste mi pomohli. Pátral som po svojich rodinných predkoch a narazil som na muža menom Erich Wenzl. Pochádzal z Rače, narodil sa 3.6.1928. Jeho otec sa volal Gustav a mama Elisabeth rod. Tietzová(alebo Tietz). Slúžil v SS od 20.3.1943 a do roku 1944 bol vojakom v Osvienčime. Súdili ho 15.4.1948 na krajskom súde v Krakove a dostal trest odňatia slobody na 2 roky. No od vtedy o ňom nikto nič nevie. Ak by stále žil, mal by 93 rokov. Mohli by ste mi prosím pomôcť? Aspoň vypátrať, či ešte je nažive. Bol by som vám fakt vďačný. V prílohe posielam jeho fotku.
Prílohy
Snímka obrazovky (4768).png
Snímka obrazovky (4768).png (304.96 KiB) 938 zobrazení
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň,
Pri bežnom hľadaní som našiel pár zmieno o ňom ako DennikN
Erich Weber
"14.12.1925 in Eichwegen
SS-Schütze
Sentenced 09.03.1946 in Krakau to 4 years imprisonment"
https://truthaboutcamps.eu/th/form/r160 ... WELZL.html
Bude sa lepšie obrátiť na archív Osvienčim alebo ak ste priamo príbuzný s Erichom, tak požiadať matriku Staré Mesto o nahliadnutie do jeho narodenia a pravdepodobne poznámka môže obsahovať jeho úmrtie alebo iné...
DanielZb
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Aug 2021, 12:46

Akurát ten link, čo ste mi poslali, tam normálne píše Wenzl a rok narodenia je 1928. Asi ste sa pomýlili
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Dobrý deň,
pri všetkej úcte k Vám, to si vážne myslíte, že právoplatne odsúdeného esesáka za zločiny proti ľudskosti, je téma vhodná pre toto fórum? :shock:
Do SS vstúpil dobrovoľne - z vlastnej vôle. Prečítajte si odsudzujúci rozsudok.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

DanielZb napísal: 01 Sep 2021, 15:09 Akurát ten link, čo ste mi poslali, tam normálne píše Wenzl a rok narodenia je 1928. Asi ste sa pomýlili
Áno, pomýlil
Napísať odpoveď