Vysťahovalectvo do USA, zoznamy od historika Laššutha

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Natrafila som náhodou na niekoľko krásne spracovaných zoznamov vysťahovalcov do Ameriky pre oravské a liptovské obce, ktoré spracoval historik Juraj Laššuth. Nejako sa mi nedarí zistiť, kde by som zohnala kompletný zoznam jeho prác, prípadne kontakt na tohto pána. Nepozná niekto?
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Dobrý deň.

Mám kontakt na p. PhDr. Juraja Laššutha. Ešte začiatkom r. 2016 mi poskytol zoznamy. Dúfam, že sa nič nezmenilo a informácie Vám pomôžu.

PhDr. Juraj Laššuth
historik
Dukelských hrdinov 2040 / 31
O26 01 Dolný Kubín

mobil: 0911 506 684

jlassuth@gmail.com


Prajem pekný deň. Anina
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Ďakujem veľmi pekne za kontakt :)
patriko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31 Okt 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Strečno a okolie ("amerikáni", rod. Oberta, rod. Beháň Sepeši a iné), rod. Mészáros z Horného Baru a Veľkej Lúče, Jurová (rod. Katona), Veľký Grob, Nová Bystrica/Vychylovka, Galanta/Javorinka
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem. Asi vas nepotesim. Aj ja som hladal radu a na internete som nasiel emailovy kontakt. Pisal som mu email asi zaciatkom tohto roka, no odpisal mi syn s tym ze p. Lassuth uz nezije.
Napísať odpoveď