Matričné záznamy obce Kecerovský Lipovec

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
daniels
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2021, 09:12
Predkovia z oblasti: Hniezdne, Satoraljaujhely, Prešov, Sabinov, Dubovica, Janoshida

Chcela by som Vás požiadať o pomoc pri dohľadaní matričných kníh evanjelickeh cirkvy na Family Search pre obec Kecerovský Lipovec. Skúšala som snaď všetko a neviem sa k nim dostať. Prípadne akékoľvek iné záznamy týkajúce sa tejto obce.

Veľmi pekne ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Patrili pod Opinú: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Žiaľ, kvôli údajom o konvertitoch do r. 1949 je v zmysle slovenskej legislatívy nedostupná.
daniels
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2021, 09:12
Predkovia z oblasti: Hniezdne, Satoraljaujhely, Prešov, Sabinov, Dubovica, Janoshida

Nie su dostupné ani staršie záznamy 150 rokov staré? Hľadala som už aj Opinú a Šarišské Bohdanovce a neviem sa dostať ani k veľmi starým záznamom. Budem rada za linky aj na veľmi staré dáta, z ktorejkoľvek z týchto obcí.

Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

daniels napísal: 03 Okt 2021, 10:11 Nie su dostupné ani staršie záznamy 150 rokov staré? Hľadala som už aj Opinú a Šarišské Bohdanovce a neviem sa dostať ani k veľmi starým záznamom. Budem rada za linky aj na veľmi staré dáta, z ktorejkoľvek z týchto obcí.

Ďakujem za odpoveď.
Pred Tolerančným patentom mali byť evanjelici zapisovaní do rímkokatolíckych matrík. V tom prípade patrili pod Kecerovské Pekľany.
Napísať odpoveď