Možné zmenenie mena osoby pri úmrtí

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
SyncMaster
Člen
Člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 04 Máj 2021, 18:07
Predkovia z oblasti: Brieštie, Hadviga, Slovenské Pravno, Sklabiňa, Turčianske Jaseno

Dobrý deň. Pri listovaní evanjelických úmrtných matrík Slovenského Pravna som našiel tento zápis: 2. marec 1845 - Katarína Mendelová, rodená Štenclová, manželka Mateja Mendela, z Hadvigy, 63 ročná. V mojom rodokmeni čo mám túto osobu tak sedí rodné priezvisko, aj vek (odchýlka jeden rok), avšak nesedí meno. V ňom sa volá Zuzana, a je tak zapísaná aj pri sobáši a všetkých narodených deťoch. Avšak v nedávnom príspevku som spomínal, že v Hadvige existovali v tom čase dvaja Matejovia Mendelovia v približne rovnakom veku. A toho druhého Mateja sa manželka volala zhodou okolností pravé Katarína. Avšak tá je rodená Lacková, a bola katolíčka, čiže by nemala byť zapísaná v evanjelickej matrike. A jej vek by sedel presne. Myslíte že sa farár pomýlim v mene alebo v rodnom priezvisku? Ďakujem.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 (11. zápis)
Napísať odpoveď