Matriky mesta Gyor 1909 - VYRIEŠENÉ

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
viem mi niekto poradiť kde hladať Civilné matriky mesta Gyor ako takého?. Mám informáciu, že sa mi pradedko narodil v roku 1909 v Gyory... V katolíckych hľadať nemôžem, pretože bol "protestant".
Ďakujem za radu.
K
Naposledy upravil/-a kabi v 10 Jún 2022, 09:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ono je tam toho viac, mali by ste vedieť presnejšie: https://www.familysearch.org/search/cat ... gistration
jan
Člen
Člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Mar 2014, 15:59

Na spodu stránky je kontakt na miestny archiv.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Viem dátum narodenia, meno a mesto Gyor. Prezrela som všetky mestá/dediny pod Gyorom v stanovený dátum a bohužiaľ som nenašla to čo som hľadala a mala som pocit, že tam chýba mesto Gyor ako také ale možno sa mýlim... Možno je nesprávna informácia, že sa mi dedko narodil v Gyory. Neviem... A pravdu povediac, neviem, kde pokračovať v hľadať, keďže bol kalvín... Neskôr žilk v BA, a moja babka bola jeho druhá manželka a o prvej nič neviem....
Ale ďakujem!
K
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Nakoniec som napísala na odaz na archíve, odkiaľ mi poslali mail na koho sa mám obráiť. Na tejto adrese sa mi ozvali, že mám napísať bližšie info a bola som úspešná!!! Poslali mi hľadanú informáciu a môžem sa v hľadaní posunúť ďalej.
Vôbc som si nemyslela, že z toho archívu niečo dostanem.
Ďakujem za tip!
K
Napísať odpoveď