Rôzne priezviská matky(Topoľčany)

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň,
Neviem si vysvetliť ako môj priamy predok Emericus Múdry mohol mať deti s manželkou Máriou,ale tá mala vždy rôzne priezviská...
V záznamoch farnosti je vždy matka Mária s inými priezviskami a nie je to iný pár! Krstných rodičov má dieťa tých istých a miesto pôvodu tiež isté. Buď sa farár tri krát pomýlil alebo vždy iná žena s menom Mária?
https://www.familysearch.org/search/rec ... Nitriansky

A svadba ich dieťaťa a ako matka sa uvádza Úplne iná Mária Igross? Štvrtá :x
Naľavo, druhý odspodu
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... &cc=155444
Ďakujem za akúkoľvek radu
Onuphrios
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 10:09

Zdravim, nie je to nic vynimocne, aspon v oblasti, kde hladam ja. Mam viacero pripadov, kde je vacsinou matka zapisana vzdy pod nejakym inym priezviskom, tiez nejake pripady, kde sa striedaju rozne priezviska u otca aj u matky. Vtedy je najlepsou pomockou sledovat mena krstnych rodicov, pripadne ak su uvedene aj cisla domov, tak je to dobra pomoc.
Preco to tak bolo, netusim. Komplikuje to potom hladanie krstu tej matky, kedze netusim, ako sa vlastne volala, ked je vsade zapisana nejak inak a tiez pri svadbach si nedavali casto namahu pisat mena rodicov.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Tak narodenie Rozálie mám ako otec Emer a matka Mária,no už nemám ich. Matka Rozálie nemá dosť špecifikované priezvisko...a neviem ako postupovať.
Napísať odpoveď