Identifikácia rumunskej obce a rozvodu

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Dobrý deň, moja prapra stará mama Teréz Csizmadia bývala časť života v Rumunsku . Narodili sa jej tam minimálne dve deti poprosil by som o identifikáciu obce. Druhá otázka: bola rozvedená alebo rozlúčená. Dali by sa niekde zistiť bližšie info dôvody a pod., lebo na tú dobu to bolo výnimočné?. Jej muž žil s vydatou dcérou a jej rodinou v inom dome. Ešte by ma zaujímal odchod do Rumunska, ale to sa už nedozviem. Z rozprávania viem , že tam nemali nič iba si tam spravili zemljanku. Jej muž bol nobilis rudu Csizmadia, neviem či to mohlo byť dôvodom niektorej z udalostí.

https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... ir-do4mw0z

Ďakujem
baron
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Băltele (maďarsky Báltfalva) je obec v župe Arad. Borossebes (rumunsky Sebiș alebo Șebiș ) je mesto v Rumunsku v župe Arad.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Ďakujem za odpoveď. Ešte by som poprosil radu k druhej časti otázky ohľadne "rozvodu od stola a postele". Podľa sčítania došlo k rozvodu v roku 1922, chcel by som sa spýtať, kde by som našiel záznam k tomuto rozvodu,. Hlavne ma zaujíma dôvod.
Ďakujem.
Napísať odpoveď