Hádanka - jeden Albert, dve manželky s rovnakým priezviskom

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pekný deň,
natrafil som na takýto zápis v matrike narodených:
pán Jozef Albert bytom Bikity 103 oslávil narodenie dcéry 6.8.1879 s Magdaléna Tettinger.
Ale už o rok (31.7.1880) neskôr pán Jozef Albert bytom Bikity 103 oslávil narodenie syna s Helena Tettinger.
Čo myslíte, ako sa niečo také mohlo stať?
Predpokladám, že odpoveď nájdem pri ďalšom pátraní v matrike zomrelých a v sobášnej matrike, ale berte to ako malú súťaž, kto trafí najpresnejšiu odpoveď:)
Teším sa na vaše tipy! :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Su dve moznosti:
1) manzelka Magdalena zomrela kratko po porode (mozno aj pri porode), okamzite sa vdovec ozenil (v tom case nic nezvycajne) s Helenou.
2) manzelka Magdalena mala viac mien (resp. niekedy pouzivala birmovne meno).
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

pridam dalsie- mohlo ist o otca a syna s rovnakymi krstnymi menami :-) a samozrejme, roznymi manzelkami.... :-)

priznam sa, ze ja by som sa priklanala k 2) u pana Juraja....

dufam, ze sa dozvieme vysledok ;-)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

wera napísal:pridam dalsie- mohlo ist o otca a syna s rovnakymi krstnymi menami :-) a samozrejme, roznymi manzelkami.... :-)

....
...a ja sa cervenam, ze ma toto hned nenapadlo... :oops:
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Sám som zvedavý, práve som natrafil na situáciu, keď Alžbeta Volf v priebehu roka na jednej adrese má ako otca svojho dieťaťa raz Antona a raz Kristiána Tettingera (v oboch prípadoch samozrejme mám na mysli legitímneho potomka :))
Napísať odpoveď