jednoduchý tvar rodokmeňu na vytlačenie

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť v akom programe alebo ako mám vytvoriť rodokmeň, ak chcem aby nemal formu buniek, ale skôr niečo také jednoduché, ako má vo svojich knihách o šľachtických rodoch Iván Nagy, s tým, že by som to chcel aj vytlačiť. Je také niečo možné urobiť napríklad vo Worde 2007? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vo Family Tree Builder od My Heritage vyberte poslednu sablonu (c. 018).
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

ja som použil Visio. Normálne som si vytvoril boxy tzv. shapes pre jednu rodinu - otec, mama, svadba, dieťa plus miesto a dátum narodenia a ďalej som to len kopíroval.
Čo mne totiž vadilo na štandardných programoch typu myheritage, že robilo ten rodokmeň rovnomerne. A keďže som vo všetkých vetvách nepokročil rovnako ďaleko, a chcel som tam mať každého koho som našiel - mal som tam kopec voľného miesta. Teda plagát na stenu mi vyšiel nenormálne veľký.
Výhodou visia je že som sa s tým miestom vedel pohrať.
Tam kde som nenašiel predkov, som do voľného miesta trošku posunul inú vetvu kde to bolo plnšie. Takisto kratšie mená som trošku posunul k sebe atď. Dalo to trochu času, ale nakoniec som s výsledkom veľmi spokojný.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3237
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ak ste mali takýto problém s programom MyHeritage, stačilo v možnostiach konkrétnej genealogickej schémy zaškrtnúť "Pre úsporu papiera vkladať kolónky tesne k sebe".
S pozdravom
Patrik Zakarovský
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

napríklad ten, že myheritage my ku každému predkovi priradil miesto pre fotku - a samozrejme fotky mám len k niekoľkým predkom. Toto mi takisto zabralo kopu priestoru.
no možno sa s tým chcelo len trochu pohrať.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Na MyHeritage sa dá nastaviť aj tlačenie bez fotografií, resp. siluet. Je tam naozaj veľa možností a dajú sa vytlačiť naozaj krásne rodokmene. Žiaľ pre moje potreby sú tie diagramy nenepoužiteľné. Keby som si dal tlačiť svoj rodový vývod (394 osôb), tak by bola veľkosť papiera aspoň 5 metrov a pri rozrode rodu od jedného môjho 9xprastarého otca (2375 osôb) si tú veľkosť ani neviem predstaviť. Ak ale chcete vytlačiť do 50 osôb, tak je MyHeritage najlepšia voľba.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3237
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Neberte to, prosím, tak, že sa zastávam programu MyHeritage, to nie. Na druhej strane uznajte, že vytlačenie rozrodu s dvoma tisíckami osôb by dalo zabrať zrejme každému programu :-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

patricius95 napísal:Neberte to, prosím, tak, že sa zastávam programu MyHeritage, to nie. Na druhej strane uznajte, že vytlačenie rozrodu s dvoma tisíckami osôb by dalo zabrať zrejme každému programu :-)
Ja s Vami súhlasím, aj v ostatných programoch sú to nevytlačiteľné zostavy, preto aj ja osobne preferujem MyHeritage. Jedine zostava na stránke rodokmen.com ma v takomto rozrode dokázala uspokojiť, aj keď všetkých 10 generácii ani tam vytlačiť nejde.
Artus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 Apr 2022, 11:44
Predkovia z oblasti: Karaffa - Livov, Lukov, Venetzia,

Ja som na tom horsie ja mam 37 generacii a 1240 ludi a rad by som ich dostal na plagat
Napísať odpoveď