Dokedy zena rodila

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Verim, ze viaceri sa stretli s touto otazkou a narazili na dvojice manzelov s rovnakymi menami. Davam do pozornosti velmi poucnu diskusiu na ceskom fore:
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=16&t=26400
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

V minulosti boli asi ženy produktívnejšie. Aj ja mám v rodokmeni ženu, ktorá v roku 1807 porodila deviate dieťa a mala 51 rokov. Matrika sú dochované a žiadna výmena manželiek sa nekonala. Ďalšia porodila vo veku 45 rokov deviate dieťa.
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Ja sa tiež prikláňam k názoru, že to nie je štandardné, ale ani vylúčené.

V článkoch o genealógii sa často píše, že pravidlom býva, že žena rodí do štyridsiatky a posledné dieťa/deti sa rodia s väčším rozostupom. Mne sa to však nepotvrdilo. Myslím si, že záleží na konkrétnom rode alebo oblasti. V mojej rodine veľa žien rodilo po štyridsiatke. Rovnako som nevypozorovala, že by posledné dieťa bývalo v nejakom netypicky väčšom rozostupe ako ostatní súrodenci.
Napísať odpoveď