Preco zase meno Jan

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
MNemec
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 19:51
Predkovia z oblasti: zemplin

Dobrý den , v roku 1852 sa narodil syn Jan, 2 riadok zdola rodicia Pavol Regena a Maria Horvat ,https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443 v roku 1855 dvojcata 6a7 riadok a znovu dali meno JAN ! PRECO ked Jan z roku 1852 stale žil? DAKUJEM https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
MNemec
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 19:51
Predkovia z oblasti: zemplin

Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Co Vas vedie k presvedceniu, ze stale zil? Pomenovanie dalsieho dietata rovnakym menom poukazuje na to, ze ten skor narodeny Jan zomrel, aj ked zapis o jeho umrti nemusite najst...
MNemec
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 19:51
Predkovia z oblasti: zemplin

Dakujem za odpoved ,takze ten 1 Jan urcite zomrel? Nasla som len umrtie toho 2 Jana. Dakujem
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Určite ten starší Ján zomrel.
Ja som v jednom prípade u svojich predkov našla dieťa s tým istým menom dokonca 3x po sebe, ten tretí to už našťastie dožil do staroby.
Barbora
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Ma niekto vedomost o tom, preco by niektore umrtia neboli zaznacene v matrike zomretych? Tiez som sa stretla s tym, ze sa meno vyskytlo viackrat, ale nie vzdy som nasla zaznam o umrti starsieho dietata s tym menom. :(
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

tie skutocne dovody sa nikdy nedozvieme a tých predpokladanych moze byt nepreberne mnozstvo - napriklad umrtie v inej farnosti, pocasie (sneh, povoden), poziar atd... a v neposlednom rade nejaka drobna udalost, pre ktoru farar zapis urobit jednoducho zabudol...
Napísať odpoveď