Grundbuchblätter (kmenové listy)

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
dominikmatus
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02 Júl 2016, 10:26
Predkovia z oblasti: Senec
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

V článku, který jsem odkazoval nahoře je popis i jednotlivých částí tabulky. Ten text nahoře by měl být o nastoupení, ty řádky dole jsou asi změny funkce.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

to bol nápad, dať to sem, zase nič neurobím dnes doma, okrem prezerania tohto tu. :-)
Používateľov profilový obrázok
dominikmatus
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02 Júl 2016, 10:26
Predkovia z oblasti: Senec
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

:D zcela chápu, měl bych se učit
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Keďže tým vašim tabuľkám a popisom vôbec nerozumiem, mohli by ste mi poradiť, kde by som v nich našla údaje o osobe pod poradovým číslom 21 (Štefan Miskech)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 ?
Z tohto zápisu rozumiem iba to, že ženích bol vojakom 72. regimentu.

Ďakujem
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Tu sú dáta zo 72. regimentu.
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
ak by ste našli Martina Muškáta, dajte mi, prosím vedieť. Ak nájdem ja Štefana Miškecha náhodou, tak sa ozvem.
Juraj
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Pokial sa nemylim, v minulosti tieto udaje neboli pristupne. Mormoni ich mali bloknute. Takze tahajte pokial to ide, lebo idu menit precedu, kedze ten povodny zomrel. Alebo sa dohodli s rakuskym vojenskym archivom. Moze byt, ze to ma suvis aj s tym ich prihlasovanim, tazko povedat.
Používateľov profilový obrázok
dominikmatus
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02 Júl 2016, 10:26
Predkovia z oblasti: Senec
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Pochybuji. To by jim asi všichni oházeli o hlavu. Spíš zrušili možnost prohlížení filmů v centrech tím, že vše zdigitalizují do několika let.
Jinak, na českém fóru řeším překlad.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Prehrabávam sa v tých zošitoch a všimla som si, že sú tam evidovaní maximálne po ročník narodenia 1848. Ja potrebujem tých mladších, t.j. narodených po roku 1850. Možno listujem zbytočne. Nie sú tu zošity pre tie mladšie ročníky?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Vojaci narodení po roku 1848 sa teoreticky mohli dostať do armády až po roku 1867, teda po rakúsko - uhorskom vyrovnaní. Od tej doby si Uhorsko malo viesť vlastné záznamy, avšak tie boli zničené počas 2. svetovej vojny.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Mohli byť tiež v 72. regimente?
Napísať odpoveď