Z Ancestry na USB

Český genealogický program Ancestry využíva mnoho genealógov.
Vysky77
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Rod Vyskoč-Lisková, Ružomberok, Ľubietová, Smolník Zachar-Bešeňová, Turík, Lúčky
Bydlisko: Šaľa

Dobrý deň všetkým,

mám menší problém. Rád by som si vytlačil schému - rozrod rodiny z programu Ancestry. Chcel by som to stiahnuť na USB a vytlačiť ako väčší formát niekde v externej tlačiarni. Len to neviem ani za ten svet stiahnuť. V programe sú možnosti uloženia: do JPG, PDF a SVG. Do JPG mi to išlo stiahnuť, keď som to v tlačiarni vytlačil, nebolo to čitateľné vo väčšom rozmere. Do PDF ma to nepustí a v SVG to je celé rozhádzané.
Viete mi s tým poradiť?

Ďakujem za pomoc.

Martin V.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pri ukladaní do jpeg je potrebné si nastaviť zobrazenie tak, aby bolo pre človeka čitateľné (je jedno, že je vidieť v okne iba výrez) a tak dať uložiť.
Ukladanie do pdf nefunguje v tejto verzii, autor o tom vie, ale proste už na tom nepracuje (prísľub je, ale pri deťoch ktovie kedy). To sa dá obísť tak, že sa nainštaluje virtuálna tlačiareň a zobrazenie sa dá vytlačiť na virtuálnej tlačiarni (vtedy sa to ukladá do pdf, korektne). Ale pozor na to, ako sa tá tlač nastaví. V prehľade to obvykle ukáže, koľko listov sa bude "tlačiť" a on to ten debil fakt rozseká na listy.
SVG som skúšal, nemal som problémy.
Napísať odpoveď