Rod. Szunyogh Dolné Zelenice

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Dobrý deň,

Zaujímam sa o rodinu Szunyogh z Dolných Zeleníc.
Posledným obyvateľom bol Egon Pavel Szunyogh s manželkou a deťmi. Je to šľachtická rodina, ale podľa informácií, ktoré mám z počutia, Egon Szunyog mal židovské korene. Podľa sčitania z r. 1930 sa narodil 15.nov. 1892 v Trnave. Ale v matrikách o žiadnom členovy nie je žiadna zmienka. Zaujíma sa niekto z členov tohto fóra o túto rodinu? Prípadne má niekto nejaké poznatky o rodine Szunyogh z D. Zeleníc? Vopred ďakujem za každú informáciu.

Prajem pekný deň.

Palo
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Dobrý deň,
Ďaujem. Prešiel som si všetky rodokmene , kde figuruje Egon. Mám pocit, že nie sú celkom vierohodné a nikto zo zriaďovateľov tých rodokmeňov si neoveroval správnosť údajov.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Palo napísal: 11 Jan 2022, 06:32 .... Ale v matrikách o žiadnom členovy nie je žiadna zmienka. ...
Prezerali ste aj židovské matriky?
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Prezeral som aj židovské matriky. Všetci majú na hárku z r. 1930 RK vyznanie.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ale veď tam je, len treba aj poznámky čítať :)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Veľmi pekne ďakujem. Asi som bol slepý. :)
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Palo napísal: 11 Jan 2022, 07:16 Dobrý deň,
Ďaujem. Prešiel som si všetky rodokmene , kde figuruje Egon. Mám pocit, že nie sú celkom vierohodné a nikto zo zriaďovateľov tých rodokmeňov si neoveroval správnosť údajov.
Praveze udaje vztiahnute na "slovenske" matriky su dohladatelne :
umrtie Egonovho stareho otca 45.zapis https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1056979
umrtie Egonovej svokry 6.zapis https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=762827
Krsty Egonovych deti su zrejme v zivych matrikach BA - Stefan apr. 1919 , Alzbeta aug.1920 , Maximiliana okt.1921
Rakuske matriky som nepozeral ....
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem pekne. Pracujem na tom.
Napísať odpoveď