Martínkovi v Nitre

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
mika59
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Máj 2022, 13:00

Dobrý den,
dovolím si mít takovou zvláštní prosbu na někoho z Nitry. Potřeboval bych nafotit hrob mé pratety a prastrýce Žofie a Františka Martínkových na městském hřbitově v Nitře. Jejich hrob je v sektoru I. a má číslo 141. Umístění je zřejmé na tomto odkazu (hrob je vyznačen červeně):

Kód: Vybrať všetko

https://www.cintoriny.sk/cintorin/mapa.php?cintMierka=500&cintCenterX=1039.6026785714&cintCenterY=1045.9594117646&volne=&platby=&bez=&cintMXX=1119.8482142857&cintMMY=990.07705882342&nastred=1&recenter=0&identify=1&MAX_BODY_X=1680&MAX_BODY_Y=1020&ID_Obec=1510&ID_Cintorin=30&oX=1246&oY=377
Protože nevím, kdy a kde se narodil a kdy přesně zemřel můj prastrýc, moc by mi pomohlo získat tyto údaje z náhrobní desky (tedy pokud jsou tam uvedené). Jsem ale z Prahy a Nitra je pro mne přece jen trochu z ruky...
Recipročně mohu nafotit nějaký hrob v Praze a okolí, případně pomoci s bádáním v českých matrikách.
Předem moc děkuji.
Milan
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Nech sa páči:
František Martinek 1897 - 1949
Žofie Martinková 1894 - 1958
Iné údaje na pomníku nie sú vyznačené.
mika59
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Máj 2022, 13:00

Moc děkuji uživateli dangol za tuto informaci !
Rok narození Františka Martínka jsem neznal a nevím ani kde se narodil. Mohlo to být v Nitře, ale také v Plzni, kam se mohli dle jistých indicií přestěhovat a nemohu zcela vyloučit ani východní Čechy. Znalost roku narození mně další pátrání alespoň trochu zužuje.
Nevypátral jsem zatím ani jejich svatbu, kterou jsem primárně marně hledal v Červeném Kostelci, kde narodila jeho maželka Žofie (za svobodna Vacková).
Vím, že František Martínek měl v Nitře prosperující kamenický závod a na dochovanných fotografiích z té doby mj. osazovali pomník Milana Rastislava Štefánika. Vím také, že v Nitře bydleli v Mariánské Dolině 10. Sčítací operát (hárok) pro toto místo se však nedochoval, resp. není k dispozici.
A tak otazníky kolem této rodiny (děti neměli) stále zůstávají a čekají na vyřešení...
Milan
Napísať odpoveď