Pomoc s pátraním Prešov.

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Postupne som sa prehrabával v databázach, pýtal som sa aj tu.
Ale čítanie a preklady mi moc nejdú, a ani sa stále nechcem pýtať krok po kroku.

Našiel by sa niekto zbehlý v matrikách, sčítaniach ľudu, pozemkových záznamoch, atd., kto by za rozumnú odmenu keďže som mimo popátral ?
V podstate som došiel do doby, kedy začínajú matriky, tam mám len hmlisté a neisté výsledky.

Pátram výlučne po mužských predkoch v jednej línii. Jedná sa o to, že zrejme prišli cca. 1800 z Bajerova – Bajov do Malého Šariša, Kis Sáros. Ak je moja línia správna, vyzerá takto:

dedo Haršaníka Andras, Andreas, nar. 2.5.1907 zomrelého 31.8.1967 Malý Šariš, Kis Sáros

??? pradedo Joanes Harsanik - Ján (János) Harsanyik 4.6.1872??? - 11.4.1942 Kis Sáros
index Joannes Darsanik

???? prapradedo Haršaik Michal
Michael Harsanik 1842?? - ????
index Michael Darsanik, Michael Hariánik, Michael Haršánik, Mihály Harsanyik
praprababka Maria Szabatos +23.5.1978??
index Maria Szabados

??? praprapradedo 20.8.1808??? -18.7.1857 Michael Vizsely alias Harsányik 50rokov
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=656831

?????? sobášny záznam rodičov 24.10.1798
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=656831

rodičia ???????
Georgius Vizsoly
Maria Holomany

?????? (((((((nar. Joannes Visnovszky 1785 syn Joannes Visnovszky
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=710926 ))))


od 1895 do 1923bez údajov
chýba 1867,1868


pozn.: caputatos 1878
svinia 1907-1925
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Poslal som sukromnu spravu...
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Nooo, ale podľa toho čo som zistil, nevedia čo od rozkoše zapýtať, a ja ako priemerný slovák jednak nemám na 20e/hod a jednako nedám. Vážim si ľudskú prácu tak, ako si vážia prácu robotníka vo fabrike. :D
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Nedáš, nemáš. Je to jednoduché...
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Je to veľmi jednoduché, je to trh. Ani ty nie si výnimkou a pozeráš po akciách v obchodoch. Dávam, a mám, ak niekto nevie čo zapýtať, ....

Môj príspevok je určený NORMALNEMU človeku, ktorý je ochotný pomôcť, pretože má čas a chce pomáhať. Takto to robím ja. A keďže si takýchto ľudí vážim, ponúkam odmenu, ktorú by možno ani nechceli. A ver, niekedy odmenu musím ľuďom nanútiť, pretože fakt to robia zo srdca.

P. s.: okrem mňa, :D, mne ešte nikto odmenu nenatútil ak som niečo dával dobrovoľne. Pekný deň.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

juraj1243 napísal: 09 Jan 2020, 14:18 Je to veľmi jednoduché, je to trh. Ani ty nie si výnimkou a pozeráš po akciách v obchodoch. Dávam, a mám, ak niekto nevie čo zapýtať, ....

Môj príspevok je určený NORMALNEMU človeku, ktorý je ochotný pomôcť, pretože má čas a chce pomáhať. Takto to robím ja. A keďže si takýchto ľudí vážim, ponúkam odmenu, ktorú by možno ani nechceli. A ver, niekedy odmenu musím ľuďom nanútiť, pretože fakt to robia zo srdca.

P. s.: okrem mňa, :D, mne ešte nikto odmenu nenatútil ak som niečo dával dobrovoľne. Pekný deň.
Nepoznám Vašu komunikáciu s prípadnými záujemcami. Tu sa ozval verejne len Absik, ktorý sa tomu venuje profesionálne a predpokladám teda, že on Vám ponúkol Vami kritizovanú cenu. Tak skôr, ako ste napísali verejne toto jeho "zhovadenie" (čo si, mimochodom, vôbec nezaslúžil), mohli ste si prejsť weby a ponuky profesionálnych genealógov. Potom by ste takéto niečo zo seba nevypustili. Môžem Vás ubezpečiť, že sú aj oveľa drahší. Nikto z nás, kto sa tomu venuje na komerčnej úrovni, nezarába na tom majland, pretože ak si to rozrátate na čas strávený bádaním, zarátate prípadné odvody, zistíte, že je to len malé prilepšenie k hlavnému príjmu (môžem Vás ubezpečiť, že ANI JEDEN z genealógov to nemá ako hlavný príjem). Ten, kto sa venuje genealógii hoci aj amatérsky, dokáže pochopiť tú cenu. Vy ste si rovno do nich kopli. Tak mi nezostáva iné, ako pripojiť sa k vyjadreniu homéra...
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Asi, určite som to ..
Za moje roky, a verím že nie len ja, som sa stretával len s takými, ktorým šlo len o prachy, bez ohľadu na ich dopad. Rôzny šmejdi, proti ktorým už máme aj zákon, klamanie dôchodcov.....

Tak moja nedôvera v spolupatričnosť ľuďí vymizla. Niekedy sme pomáhali pri žatvách, na stavbách rodinných domov, opravách kostolov, čistení riek. A NIKTO nikdy nedohadoval cenu. Bolo to za PBZ. Schválne, kto rozlúšti túto skratku? :D

Áno, pozeral som rôzne geneaologické firmy a ostal som zhnusený. Je z toho biznis.

Sú ľudia ktorí robia veci nezištne, ináč by ste v roku 1990 nemohli počúvať napálené CD s copywrightom, alebo hrať hry.

Môj príspevok bol o nájdení takéhoto človeka, ak som sa niekoho dotkol, sypem si popol na hlavu. A budem rád ak zistím, že toto fórum je o iných ľuďoch.

Preto sa vraciam k môjmu pôvodnému príspevku:
Postupne som sa prehrabával v databázach, pýtal som sa aj tu.
Ale čítanie a preklady mi moc nejdú, a ani sa stále nechcem pýtať krok po kroku.

Našiel by sa niekto zbehlý v matrikách, sčítaniach ľudu, pozemkových záznamoch, atd., kto by za rozumnú odmenu keďže som mimo popátral ?
V podstate som došiel do doby, kedy začínajú matriky, tam mám len hmlisté a neisté výsledky.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

juraj1243 napísal: 09 Jan 2020, 15:41 Asi, určite som to ..
Za moje roky, a verím že nie len ja, som sa stretával len s takými, ktorým šlo len o prachy, bez ohľadu na ich dopad. Rôzny šmejdi, proti ktorým už máme aj zákon, klamanie dôchodcov.....

Tak moja nedôvera v spolupatričnosť ľuďí vymizla. Niekedy sme pomáhali pri žatvách, na stavbách rodinných domov, opravách kostolov, čistení riek. A NIKTO nikdy nedohadoval cenu. Bolo to za PBZ. Schválne, kto rozlúšti túto skratku? :D

Áno, pozeral som rôzne geneaologické firmy a ostal som zhnusený. Je z toho biznis.
Nie, nie je to biznis. Ak urobíte niekomu rodový vývod do 17. storočia s niekoľkými stovkami osôb, Vaša práca trvala rok a spolupracovali ste na tom traja a vypýtate si 4000 Eur, tak si to podeľte troma a časom, ešte stále to budete považovať za nechutný biznis? Áno, na prvé počutie je to závratná suma. Po detailnom priblížení je to suma zaslúžená, ale nijak prevratná. A nikto Vám nebude hľadať predkov za "Pán Boh zaplať!". Veľmi často je to priam detektívna práca.
juraj1243 napísal: 09 Jan 2020, 15:41 Sú ľudia ktorí robia veci nezištne, ináč by ste v roku 1990 nemohli počúvať napálené CD s copywrightom, alebo hrať hry.

Môj príspevok bol o nájdení takéhoto človeka, ak som sa niekoho dotkol, sypem si popol na hlavu. A budem rád ak zistím, že toto fórum je o iných ľuďoch.
Ďakujeme, že predchádzajúcou vetou ste anulovali predošlú a tých, ktorí sú na tomto fóre a poskytujú genealogické služby za peniaze (ale tu na fóre aj nezištne radia), ste zaradili pomaly do kanálov. Som medzi nimi aj ja, ktorý toto fórum zakladal a vždy som sa snažil pomôcť komukoľvek, ak sa normálne a slušne spýtal.
juraj1243 napísal: 09 Jan 2020, 15:41 Preto sa vraciam k môjmu pôvodnému príspevku:
Postupne som sa prehrabával v databázach, pýtal som sa aj tu.
Ale čítanie a preklady mi moc nejdú, a ani sa stále nechcem pýtať krok po kroku.

Našiel by sa niekto zbehlý v matrikách, sčítaniach ľudu, pozemkových záznamoch, atd., kto by za rozumnú odmenu keďže som mimo popátral ?
V podstate som došiel do doby, kedy začínajú matriky, tam mám len hmlisté a neisté výsledky.
Prajem Vám, aby sa našiel niekto, kto Vám to urobí za "Pán Boh zaplať!", no potom, čo ste tu predviedli, dosť silno o tom pochybujem!
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Duros, toto píše človek, ktorý za PBZ využíva prácu mormónov a ich bezplatnú databázu.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Duros, toto píše človek, ktorý za PBZ využíva prácu mormónov a ich bezplatnú databázu.
Co to tu splietate clovece? Ked je databaza bezplatna a zverejnena na internete tak ako inac by sa mala vyuzivat? Alebo vy posielate mormonom nejake "rozumne odmeny"?
Zamknuté