Pomoc s pátraním Prešov.

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Videli ste testy ktoré robia dnešný školáci z SK jazyka? Žiadna vetná skladba, skloňovanie, časovanie, len text a otázky k textu.
Volá sa to čítanie s porozumením. Najprv ma to rozčuľovalo, ale až teraz som pochopil, na čo je to dobré. Takže naďalej keďže pochopenie písaného textu je zložitá vec tu prekrúcajte moje slová.
Ja nemám záujem túto debatu rozvíjať, svoj názor som napísal, ak som niekomu šľapol na odtlak a trafená hus zagágala je to jej vec.
Ja sa znova zopakujem :

Našiel by sa niekto zbehlý v matrikách, sčítaniach ľudu, pozemkových záznamoch, atd., kto by za rozumnú odmenu keďže som mimo popátral ?
V podstate som došiel do doby, kedy začínajú matriky, tam mám len hmlisté a neisté výsledky.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ad 1) používanie bezplatných databáz aj na komerčné účely - snáď nepôjdem do archívu, keď je to online len kvôli Vám! Využívate aj Vy, tak využívajte, bádajte...ale píšete, že to neviete a chcete to dať niekomu urobiť za peniaze. Ceny sú, aké sú. Nikto Vám to neurobí za 5 korún.
Ad 2) Máte pravdu, čítanie s porozumením je problém - pre Vás.
Ad 3) Toto vlákno zamykám a rovnako skončí každý podobný Váš pokus o založenie podobnej témy. Nechávam Vás tu, aby ste mohli fungovať ako ktorýkoľvek iný člen, ktorý si chce nechať poradiť. Odo mňa to ovšem nečakajte!
Zamknuté