Cigáni - Bytčiansko, Kysuce, Žilina, Lednické Rovne, Podolie

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Bortlock
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 01 Sep 2020, 22:02
Predkovia z oblasti: Okres Bytča

Dobrý deň
tento príspevok je z mojej strany len takým dotazom. Že ak máte v rodokmeni cigánov, tak aké máte s nimi skúsenosti keďže zväčša kočovali? Taktiež by som chcel napísať, že ak niekto má v rodokmeni nejakých cigánov z okolia uvedeného v nadpise, môže ma kontaktovať. Konkrétne ma zaujímajú mená ako Gál, Baláž, Štrkáč/Strkáč, Toráč...

Ďakujem a pekný deň
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, raz ma oslovila jedna pani, že chce pre manžela rómskeho pôvodu RDK. Bola to výzva, ale priznám sa, že to je ešte horšie, ako robiť rodokmeň na Kysuciach. Hneď na začiatku nemanželské deti, pri ktorých hľadanie narodenia matky bolo údesné. V tomto je dobré, že existujú indexy na FS a pri použití zástupných znakov pri vyhľadávaní môže mať človek šťastie. Ja som ho nemal, skončil som na začiatku 19. storočia....
Bortlock
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 01 Sep 2020, 22:02
Predkovia z oblasti: Okres Bytča

Dobrý deň. Len som chcel ešte podotknúť, že ak sa niekto stretol pri bádani s priezviskami Herák alebo Toráč, nech sa mi kľudne ozve tu alebo do správy.
Ďakujem.
Dominika DG
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13 Nov 2023, 22:00
Predkovia z oblasti: Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Krásno nad Kysucou, Čadca, Raková, Svrčinovec

Bortlock napísal: 24 Nov 2020, 15:58 Dobrý deň
tento príspevok je z mojej strany len takým dotazom. Že ak máte v rodokmeni cigánov, tak aké máte s nimi skúsenosti keďže zväčša kočovali? Taktiež by som chcel napísať, že ak niekto má v rodokmeni nejakých cigánov z okolia uvedeného v nadpise, môže ma kontaktovať. Konkrétne ma zaujímajú mená ako Gál, Baláž, Štrkáč/Strkáč, Toráč...

Ďakujem a pekný deň
Dobrý deň,

v rodokmeni cigánov nemám, ale počas štúdia a písania dizertartácie som na priezviská Baláž a Štrkáč narazila v Oščadnici.
Napísať odpoveď