Strana 1 z 1

Totkomlos

Napísané: 19 Nov 2016, 02:49
od používateľa milosu
Predkovia z Dolnej Zeme z obce Totkomlos, nejake zaznamy mam, nejake mi chybaju.

Re: Totkomlos

Napísané: 19 Nov 2016, 09:16
od používateľa duros
Zdrojov na nete je dost, je fakt, ze kompletne menne zoznamy sa mi narychlo nepodarilo najst. Tuto je napr. mnoho veci o Slovakoch na Dolnej zemi: http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/m ... ovakok.php
Nejaki presidlenci na SK su aj tu: http://www.oslovma.hu/index.php/hu/kult ... -slovenina
Pokial ide o repatriacie, skuste oslovit Spolok Slovakov z Madarska na Slovensku v Galante, pripadne spolky Slovakov priamo v Totkomlosi.

Re: Totkomlos

Napísané: 20 Nov 2016, 10:54
od používateľa milosu
Dakujem za odpoved.
Prvy link nepoznam, druhy ano, pana Jancovica poznam dokonca osobne. Tieti a ine knihy mi potvrdzuju, co uz viem, a to ze sa tam narodili a chvilu zili moji predkovia. Zhoduju sa aj v oblasti, z ktorej ich rodicia prisli (Gemer), konkretne obce sa vsak lisia. Vsetko je to z druhej ruky, na potvrdenie potrebujem rodne listy z matriky. Mozem si objednat matriku z Familysearch, ale minimalne do juna by som nemal cas ju pozriet. Preto som sem pisal, keby cirou nahodou niekto patral v rovnakej dedine. Okrem toho sa prave spracuva rodokmen inej obce v danej oblasti, (udaje dam po dokonceni), tak sa mi mozno nieco vyjasni aj z tejto strany. V kazdom pripade dakujem za rychlu odpoved a nove podnety.

Re: Totkomlos

Napísané: 21 Nov 2016, 17:50
od používateľa david
K evanjelickým matrikám obce Tótkomlós sa okrem Familysearch dá dostať na http://www.oskereso.hu/, ale prístup je platený. Je to ale lepšia možnosť, ako objednanie filmu.

Re: Totkomlos

Napísané: 22 Nov 2016, 05:34
od používateľa milosu
david napísal:K evanjelickým matrikám obce Tótkomlós sa okrem Familysearch dá dostať na http://www.oskereso.hu/, ale prístup je platený. Je to ale lepšia možnosť, ako objednanie filmu.
Vyborny odkaz, dakujem.
Ak mate stale zaujem o Pitvaros, dajte mi vediet a mozem Vam pozriet v tom materiali, co mam ja.