Spojitosť s Turzovkou

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Ahojte, spolubádatelia! Zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto má rodinu v Korni (alebo Turzovke). Jedná sa o priezviská: Bielčik, Hrtús, Staník, Ďurkác, Pupík, Dočár, Tkačik, Stolárik, Smažák, Sučík, Greguš, Veselka, Gajdoš, Kotek, Slezák, Boháčik, Korduliak, Malík, Zelienka, Ježík, Holčík, Čuraj, Papík, Chribík. Môžno som dačo vynechal, tak kľudne aj iné :D . Plus popíšte aj ktorú osobu vo výskume máte, možno sme aj rodina :D
Vďaka !
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Cez kopec je v Kelčove jedna z vetiev, ktorou som sa zatiaľ podrobne nezaoberala, nie je síce vo vašom zozname, ale niektoré z tých priezvisk, ktoré uvádzate sa v Kelčove vyskytujú tiež (napr. Staník, Korduliak, Veselka...) a Kelčov, ak sa nemýlim patrí pod Makov.
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

A konkrétne sa jedná o aké osoby. Lebo tieto priezviska sa vyskytovali asi v 10 km okolí Turzovky (a vyskytujú sa dodnes). Minimálne Veselkovci z Kelčova sú moja rodina, to viem isto.
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Adam napísal: 30 Máj 2018, 18:51 A konkrétne sa jedná o aké osoby.
Pozor na GDPR :D :D ..... ako som písala, až tak podrobne to prostredie nepoznám a zatiaľ som sa nevenovala ani detailnejšiemu výskumu tej rodinnej vetvy
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Okay, ale ak by ste náhodou začali skúmať aj túto vetvu, tak sa prosím ozvite
esmika
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 15:09

Moja babka pochadzala z Makova -kopanice Čierne.priezviská Rusnak alebo Štiak. V blízkosti byvali aj Gregušovi..
Napísať odpoveď