Vianočný darček pre genealoga amatera

Stretnutia, názory, odkazy...
wolferin6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 08:01
Predkovia z oblasti: Sedliská

Ahojte, máte nejaký tip, čo by potešilo amatérskeho genealoga? Budem rada za každý nápad :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte! Okrem našej knihy ( ;) ) to môže byť napríklad predplatený prístup do niektorej z genealogických databáz, alebo knihy s regionálnou históriou (odkiaľ pochádzali predkovia).
wolferin6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 08:01
Predkovia z oblasti: Sedliská

duros napísal: 23 Nov 2021, 19:43 Vitajte! Okrem našej knihy ( ;) ) to môže byť napríklad predplatený prístup do niektorej z genealogických databáz, alebo knihy s regionálnou históriou (odkiaľ pochádzali predkovia).
Nie som si istá tým, aké zdroje má už k dispozícii a bojím sa duplicity. Možno niečo iné praktické k výskumu?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

wolferin6 napísal: 23 Nov 2021, 21:13
Nie som si istá tým, aké zdroje má už k dispozícii a bojím sa duplicity. Možno niečo iné praktické k výskumu?
Nuž, genealógia je v prvom rade hrabanie sa v dokumentoch. Tie máme matričné a mimomatričné a buď sú v archíve, alebo dostupné online. Tie online sú buď zdarma, alebo platené, ale to som už spomenul. Literatúru som tiež spomenul. Ak sa obávate duplicity, nezostane Vám iné, len špiónska návšteva :)
wolferin6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 08:01
Predkovia z oblasti: Sedliská

Ďakujem za rady 🙂 skúsim sa povyzvedat a snáď niečo zistím..prajem pekný den
Napísať odpoveď