Potomkovia Eduarda Šlachtu (Ružomberok)

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
branofoto
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03 Mar 2017, 12:41
Predkovia z oblasti: SA, BB, Ľubietová, Smolník, Zákopčie, Liptovská Mara, Košeca

Dobrý deň,
skúšam nájsť potomkov Eduarda Šlachtu, zrejme pochádzajúceho z Ružomberka, alebo okolia (Liptov). Neviem rok narodenia (okolo roku 1900 +- 5r? podľa fotky), ani neviem, či sa len priženil do mojej vetvy, alebo to bola časť rodiny.
Disponujem fotkou, na ktorej je uvedený rok, tak prikladám a snáď pomôže v pátraní, ak by niekto spoznal svojho priameho predka.
E_Slachta_1935_m.jpg
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Neviem, či konkrétne tento Váš , ale Eduard Šlachta bol osobným fotografom Andreja Hlinku , mal fotoateliér Na Rýnku v RK.

Jeho potomkom je o.i. aj p.Mydlová ,ktorá darovala časť zdedenyých rodinných vecí do Lipt. múzea v RK - v múzeu majú / mali na ňu kontakt.....
branofoto
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03 Mar 2017, 12:41
Predkovia z oblasti: SA, BB, Ľubietová, Smolník, Zákopčie, Liptovská Mara, Košeca

áno, túto info som našiel, ale či je to on sa mi ešte nepodarilo zistiť. Písal som aj do múzea ohľadom kontaktu na spomínanú pani, ale zatiaľ bez odpovede. Tiež som v kontakte s jedným rodom Šlachtovcov z RK, ale tiež žiadna zhoda...
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Len doplním informáciu o jednom príslušníkovi rodu Šlachta, ktorý sa oženil s dcérou hájnika Svobodu. Tento Ján Šlachta pôsobil ako učiteľ v Medzibrodí na Orave.

Dominus Joannes Schlachta (25, slob, syn Petra Schlachtu, učiteľ v Medzibrodí, pôvod Ružomberok, bydlisko Medzibrodie 26) + Juliana Svoboda (17, slob, Racibor, dcéra lesníka Antona Svobodu), sobáš 9.10.1871, svedkovia D.Spectabilis Vendelinus Storch (lesník) a Josephus Schmetan (magister fabri.ligu = stolár??), str. 326 (matrika Podzámok, film 004945550)

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=765541

možno to niekomu pomôže .....

PS: Ak by niekto vypátral potomkov tohto manželského páru, tak mi kľudne môže napísať správu.
branofoto
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03 Mar 2017, 12:41
Predkovia z oblasti: SA, BB, Ľubietová, Smolník, Zákopčie, Liptovská Mara, Košeca

tak ten amatérsky fotograf Eduard Šlachta z RK to nie je, je to potvrdené na tejto fotografii (vďaka Vysky77, je to z knihy RUžomberok II, Rody a osobnosti). Obrázok
Prílohy
foto_E_Slachta_fotograf.jpg
vik.mydlo@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28 Jún 2016, 10:26
Predkovia z oblasti: Mydlo, Donovaly

Dobrý deň. Ja som synom pani Mydlovej, ktorá je spomínaná vyššie. Pokojne ma kontaktujte na mailovej adrese vik.mydlo@gmail.com

Nie sme rodinne spojení no naše rody boli priatelia. Viem vám mnohé vysvetliť.

S pozdravom
Viktor Mydlo
Napísať odpoveď