Hľadám potomkov v Budapešti

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
Používateľov profilový obrázok
Mineva
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 Jan 2023, 21:29
Predkovia z oblasti: Záhorská Ves, Suchohrad, Vysoká pri Morave, Plavecký Štvrtok, Ždánice, Šarovce, Želiezovce, Nový Tekov, Veľký Ďúr

Dobrý deň, potreboval by som nájsť potomkov od mojej pra pra starej mamy Márie Szabó (rodenej Fuczkó). Väčšina jej súrodencov sa odsťahovali do Budapešti. Ja konkrétne pátram po jej sestre Katalin Seres (rodenej Fuczkó) ktorá sa narodila 19. Sept. 1884 a zomrela 13. Mar. 1970 v Budapešti. Na konkrétnej adrese žila až do svojej smrti: Budapest, VIII Kerület (Józsefváros), II. János Pál pápa tér 22. Za manžela si zobrala Józsefa Seresa narodeného 28. Feb. 1889 a zomrel 26. Mar. 1955. S bývalím manželom Pálom Ulczom mala jedno dieťa Józsefa narodeného 22. Feb. 1918, ktorý si neskôr prebral priezvisko po jeho nevlastnom otcovi - Seres. Ešte viem, že József Seres (Ulcz) ml. si zobral 8. Apr. 1939 Katalin Erzsébet Szollár.

Dnes som čírou náhodou prechádzal okolo toho domu nakoľko som bol v Budapešti, tak som sa išiel pozrieť na zvončeky a tam vidím, že tam stále býva nejaký Seres. Veľmi som sa ponáhľal tak som tam nechcel zvoniť.

Ďakujem za pomoc, Matej.
Volám sa Varga Matej a pochádzam zo Záhorskej Vsi
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Napísať odpoveď