Hľadám rodinu po Štefanovi Didi a jeho manželke Emílii

Na tomto fóre človek väčšinou hľadá svojich predkov. Vyskytnú sa však aj situácie, že v rámci pátraní v rodinnej histórii potrebuje získať kontakt na potomkov niektorej z rodinných vetiev. Na to slúži táto časť fóra.
DasaB
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 12:59
Predkovia z oblasti: Trenčín: Šváby, Didi

Dobrý deň,

v rámci výskumu jednej rodinnej kroniky, ktorej sa aktuále venujem, pátram po Štefanovi Didi (1908, Drietoma pri Trenčíne +1994 Florida ) a jeho manželke Emílii (1913 + 1995 Florida ), ktorí v roku 1948 emigrovali do USA. Posledne žili v Dade, na Floride.
Pred emigráciiu, krátko po vojne tým mali papiernictvo na Dunajskej v BA (kúpený arizovany podnik po žid. obchodníkoch, oproti Maďarskému gymnaziu).
Na stránke familysearch.com som našla záznamy o ich smrti a tiež na findagrave.com ich hrob.

Mali však ešte dcéry Kvetu (nar. 1940) a Helenu (nar. 1943), ktoré sa vydali a žiaľ nepoznáme ich priezvisko.
Posledne bolo na Slovensku niekedy v 90. rokoch, kvôli reštitúcii majetku.
Nakoľko ich rodina na Slovensku s nimi žiaľ neudržiavala kontakty (inak by im nebolo umožnené študovať) nemajú na nich žiaden kontakt.

Už som skúšala osloviť správu tamojšieho cintorína, ako aj register office, ale bez odpovede. cez sociálne siete.

Vedel by mi niekto poradiť, cez aké zdroje ešte skúsiť ?
Naposledy upravil/-a duros v 15 Máj 2019, 11:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Vytvorená nová téma, v správnom subfóre (pôvodne nesprávne v subfóre "Vlastné poznatky", v téme "Slováci v USA").
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den ,

Kvetoslava (nar. x.x.1941 ) sa 11.2.198x vydala za Bernarda Nathana Blooma.
Jej adresa a telefonne cislo su verejne dostupne na US Whitepages ; zadajte Kvet D(idi) Bloom , FL
Sobasnu licenciu som Vam poslal v sprave.

Druha sestra sa podla vsetkeho nevolala Helena ,ale Viera ( nar. x.x.1943) ! Ak ano,postup je ten isty ako u Kvetoslavy , v zozname je uvedena ako Viera Didi Nagy (na FB ma uvedene rodne mesto Bratislava) ; jej prvy manzel sa volal Francisco D Grillasca , druhy Stephen Nagy .........
DasaB
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 12:59
Predkovia z oblasti: Trenčín: Šváby, Didi

Ďakujem !

Paralelne sa mi podarilo nájsť tieto a ešte ďalšie informácie (napr. žiadosť o americké občianstvo, povolenie na pobyt a pod.) aj cez ancestry.com. Na prvé 2 týždne sa tam dá hľadať informácie zdarma.
Môžem sa spýtať, z akých zdrojov ste čerpali ?
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den ,
na FS su o.i. aj sobase oboch sestier ( bez ikonky fotoaparatu a bez mena zenicha :) ) , po rozklikani je pri kazdom uvedene c.sobasnej licencie . Podla tohoto cisla sa casto da vyhladat v konkretnom state konkretny sobas ( databaza je uvedena v paticke zaslanej licencie )
Na spominanych "US Whitepages" maju uvedene mena takmer vsetkych rodinnych prislusnikov ( aj seba , deti a svagrov navzajom )a ich krsty prip.sobase sa tak daju tiez dohladat ....
Len pre zaujimavost ....ak budete hladat viac ,tak Kvetoslava je v mnohych US databazach uvedena ako ivetoslava K Didi ........
Napísať odpoveď