Census 1869: Kis Keszi je zle zaradene

Podeľte sa s ostatnými o Vaše poznatky pri bádaní, ktoré nie sú bežne známe, alebo dostupné.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Zdravim,
pokial niekto tak ako ja zufalo hladate scitacie harky Census 1869 pre obec Kis Keszi, co je sucast Ban Keszi = Banovska Kesa, teraz Banov (nedaleko Novych Zamkov), tak tieto su nespravne zaradene pod Malymi Kosihami (tiez sa volali Kis Keszi....)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Ďakujem, síce som až tak zúfalo nehľadal, ale dobre vedieť.
Ešte keby ste pre nás lenivých dali aj odkaz :-)

Laco
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Tak som si to pozrel. Ale fakticky to je správne. Teda Census 1869 majú mormóni tvrdo usporiadaný podľa maďarských názvov a je to jedna z mála vecí, čo sa nedá normálne vyhľadať cez katalóg. Dnešné Malé Kosihy sú v bývalej Hontianskej župe, takže je teoreticky jasné, že v Nitrianskej župe Kis Keszi môže byť "iba" tá bánovská. No a že si vymysleli slovenský preklad ako Kosihy - tak sú v súčasnosti preložené všetky "Keszi".

Takže ako vravím, aj rukopisné zápisy sa omnoho ľahšie čítajú, keď človek vie presne, čo sa tam píše :-)

Laco
Napísať odpoveď