Pravidlá fóra

Pravidlá fóra
Táto sekcia sa týka výhradne funkcionality fóra samotného.
Ak chcete, aby Vám niekto prečítal dokumenty, zakladajte tému v subfóre "Čítanie starých dokumentov" viewforum.php?f=22
ĎAKUJEME!
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pravidlá genealogického fóra

Na toto fórum dohliada vedenie fóra a platia tu nižšie uvedené pravidlá, ktoré treba rešpektovať. Porušenie pravidiel môže mať za následok odstránenie príspevku alebo celej témy, zablokovanie účtu, zablokovanie IP adresy či rozsah.

Úvodné ustanovenia

Každý diktujúci má povinnosť prečítať si a dodržiavať pravidlá fóra.
Prevádzkovateľ internetovej stránky geni.sk nezodpovedá za obsah príspevkov. Je zodpovednosťou každého prispievateľa dbať na dodržiavanie stanovených pravidiel Fóra a zákonných noriem. Prevádzkovateľ Fóra práce nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah ktorejkoľvek uverejnenej správy na Fóre.
Prevádzkovateľ Fóra si vyhradzuje právo odstrániť, zmeniť alebo uzavrieť ktorékoľvek príspevky, diskusie a témy z akéhokoľvek dôvodu a nie je to povinný oznámiť.
V rámci otázok a diskusných príspevkov je zakázané šíriť akúkoľvek reklamu.
Prispievateľ zverejnením príspevku v diskusii vyjadruje súhlas s týmito pravidlami v čase zverejnenia príspevku a taktiež súhlasí s prípadným skrátením a úpravou textu v prípade porušovania týchto pravidiel fóra.
Autor príspevku súhlasí s jeho zverejnením a jeho využitím prevádzkovateľom Fóra bez nároku na odmenu.
Fórum nezaručuje pravdivosť informácií.
Je zakázané vo Fóre uverejňovať vulgarizmy, nadávky, osočovania a propagáciu politických strán a osobností najmä v prípadoch, keď to zakazuje zákon. Akékoľvek napádanie diskutujúcich bude administrátorom vymazané.
Pokiaľ príspevok porušuje niektoré z pravidiel, bude upravený, poprípade odstránený niekým z vedenia fóra.
Všetky príspevky alebo témy, ktoré nebudú v súlade s týmito pravidlami si vyhradzujeme právo zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať.

Zakladanie tém a prispievanie

Skôr ako položíte otázku, použite na fóre vyhľadávanie.
Pokiaľ neviete človeku poradiť, neinformujte o tom ostatných.
Samoúčelná propagácia webových stránok s podobným, ale aj iným zameraním je zakázaná okrem profilu v kolónke WWW stránka. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu.
Ak ste nič nenašli a idete zakladať tému, použite vhodný predmet príspevku.
Témy, ktoré založíte pomenúvajte čo najpresnejšie, urýchlite tým aj odpoveď na ne. Témy typu "Pomoc" a pod. budú premenované, presunuté do koša, alebo zmazané. Témy nezakladajte duplicitne vo viacerých kategóriách.
V texte správy sa pokúste stručne opísať problém.
Predtým než pošlete správu, dôkladne si ju po sebe prečítajte.
Nové témy podľa možností vkladajte do správnych kategórii. Pokiaľ téma nebude vo vhodnej kategórií, bude bez upozornenia presunutá do správnej kategórie alebo bude zmazaná. Ak sa bude situácia u daného užívateľa opakovať, môže byť jeho účet zablokovaný.
Je zakázané zahlcovať Fórum viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým obsahom.
Nečudujte sa, ak vám nik neodpovedá na vašu otázku, ktorá bola položená nezrozumiteľne a nepresne.
Písanie príspevku, či jeho časti so zapnutým CAPS-LOCKom znamená krik. Na našom diskusnom fóre sa nekričí. Pokiaľ váš príspevok toto pravidlo poruší, môže byť zamknutý a váš problém ignorovaný.

Pomoc pri čítaní starých záznamov

Používajte jednoznačný predmet správy. Správny predmet: „1734, svadba, nemčina“, „1854, Košice, úmrtie, maďarčina“. Nesprávny predmet: „POMOC!“, „Prosím o prečítanie“. Príspevky s nesprávnym predmetom môžu byť premenované, zamknuté alebo vymazané.
Do tela správy vždy napíšte to, čo viete sami prečítať, aj keby text mal obsahovať chyby alebo len torzo originálneho textu. Vzor zápisu: „1843 ... Kollár, syn ... Kollára a ....“. Ak niečo prečítate nesprávne, komunita vám rada pomôže. Len vďaka pokusom naučiť sa čítať staré zápisy sami sa budete zlepšovať. Ak nemáte chuť učiť sa čítať staré texty, obráťte sa na komerčných genealógov, ktorí to urobia za vás.
Obrázky na prečítanie môžete vložiť priamo do fóra, prípadne vložte hypertextový odkaz na miesto, kde sa zápis nachádza.
Neplatí, že menej je viac. Radšej uverejnite väčšiu časť dokumentu vo forme obrázka. Často to pomôže k identifikovaniu niektorých ťažko čitateľných pasáží.
Pokiaľ je to možné, pri každej žiadosti by mal byť odkaz na originál matriky.
Napísať odpoveď