Aktualizácia fóra - apríl 2020

Pravidlá fóra
Táto sekcia sa týka výhradne funkcionality fóra samotného.
Ak chcete, aby Vám niekto prečítal dokumenty, zakladajte tému v subfóre "Čítanie starých dokumentov" viewforum.php?f=22
ĎAKUJEME!
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pekný deň,
v týchto dňoch prebieha migrácia fóra na nový, rýchlejší a bezpečnejší server.
S tým súvisí aj aktualizácia aplikácie phpBB na novšiu verziu.
Mrzia ma krátkodobé výpadky počas dneška (16.4.).
V tejto chvíli už máme technicky najnáročnejšie práce za sebou. S čím ale súvisí, že systém bol "ohlodaný na kosť" - museli byť odstránené všetky rozšírenia, dizajn na ktorý ste boli zvyknutí.
V najbližších dňoch budú prebiehať "dokončovacie" práce a finálne ladenie stránky.
Verím, že už čoskoro bude fórum v plnej sile slúžiť genealogickej komunite.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Po migrácii môžete mať niektorí problém s prihlásením.
Mailom som posielal inštrukcie, ako tento problém vyriešiť požiadaním o vygenerovanie nového hesla.
Ak by vám tento postup nefungoval, dajte mi vedieť mailom.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Az dnes (22.4.) som sa vlastne iba nahodou dozvedel, ze forum uz funguje. Ja som totizto stale klikal na Shortcut ikonu, ktoru mam v Chrome a stale mi vyskocila chybova sprava. Ked som zistil, ze forum funguje, tak som najprv myslel, ze sa zmenila adresa webu, ale potom som zistil ze nie. Zrejme bola ta chybova hlaska v nejakej cache a preto ma to tam automaticky hodilo (ale to iba hadam, nie som odbornik). Po manualnom zadani povodnej adresy to uz zasa funguje spravne.
Vzimol som si, ze na spodnej strane chyba prehlad najnovsich prispevkov aj s vyznacenim, ktore uz boli precitane. Dufam, ze to tam este bude dorobene. Prave tuto moznost som najviac vyuzival na tychlu "prehliadku", ci je na fore nieco nove alebo zaujimave.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

homer napísal: 22 Apr 2020, 23:05 ...
Vzimol som si, ze na spodnej strane chyba prehlad najnovsich prispevkov aj s vyznacenim, ktore uz boli precitane. Dufam, ze to tam este bude dorobene. Prave tuto moznost som najviac vyuzival na tychlu "prehliadku", ci je na fore nieco nove alebo zaujimave.
To my viacerí, tiež na to tlačím :)
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

duros napísal: 23 Apr 2020, 08:07
homer napísal: 22 Apr 2020, 23:05 ...
Vzimol som si, ze na spodnej strane chyba prehlad najnovsich prispevkov aj s vyznacenim, ktore uz boli precitane. Dufam, ze to tam este bude dorobene. Prave tuto moznost som najviac vyuzival na tychlu "prehliadku", ci je na fore nieco nove alebo zaujimave.
To my viacerí, tiež na to tlačím :)
Chcel by som sa spýtať, či sa sa na tomto ešte pracuje.
A zároveň by som chcel navrhnúť aj jednu úpravu a to, aby sa po kliknutí na niektorý odkaz vo fóre otvorila daná stránka na novej karte a nie v tej istej, ako je to teraz. Spôsobuje to menší problém hlavne vtedy, keď sa po kliknutí na odkaz https://www.familysearch.org/sk/ otvorí stránka v tej istej karte, prihlásim sa, ale keď sa chcem zase vrátiť späť na fórum, zároveň ma to odhlási z familysearch. Ak existuje nejaké šikovné riešenie aj bez navrhovanej úpravy, budem vďačný za radu ;-)
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pekný deň, linky na externé weby sa už otvárajú v novom tabe. Štandardne stačilo stredné tlačidlo myši, respektíve pravé tlačidlo (podľa operačného systému) a voľba "otvoriť v novom okne" alebo "otvoriť v novom tabe"
TOP 5 najnovších príspevkov "by sa malo" zobrazovať, ale napriek opakovaným pokusom to stále zobrazuje správu "No posts exist for viewing". Ešte uvidím, čo sa mi s tým podarí spraviť.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Na titulnej stránke fóra sa odteraz zobrazuje 5 najnovších príspevkov od vašej poslednej návštevy.
Verím, že to niektorým pomôže v sledovaní noviniek :)
Marek
Napísať odpoveď