Narodenie 1796? Plzeň čeština

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
samuelo12
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 03 Aug 2021, 15:06
Predkovia z oblasti: Slivečkovci, Kuchárovci, Dilskí, Kankovskí

Dobrý deň,
snažil som sa nájsť v indexe narodených v Plzni jedného môjho predka - volal sa Václav Koppa (Kopa), ktorý sa tu mal narodiť, podľa výpočtu okolo 1796 (samozrejme, treba brať s rezervou). V tomto indexe sa mi podarilo dešifrovať niekoľko priezvisk podobných horeuvedenému (Köpp(a)l, Köplová), pri žiadnom som však ja osobne nenašiel krstné meno Václav. Vedel by sa na to niekto pozrieť (niekto, kto má väčšie skúsenosti s čítaním tohto typu písma)?

Link na daný index narodených:
https://www.portafontium.eu/iipimage/30 ... anguage=cs

Ďakujem pekne za pomoc.
Napísať odpoveď