Francúzsky otec Imricha Podhradského

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
lbakyta@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Nov 2022, 14:28
Predkovia z oblasti: Moravany nad Váhom, Chynorany

Opäť prosím o prípadné nasmerovanie pri hľadaní otca môjho dedka:
Dedo:
Imrich Podhradský.
Narodený * 18. Októbra 1928 Paríž / Francúzsko
Krst v Paríži cca Október 1928
Presun na Slovensko Marec 1930
Úmrtie 21. Apríla 1997 Piešťany / Slovensko

Jeho matka
Anna Podhradská (za slobodna Pohradská)
Narodená 5. Máj 1905 Dolné Srnie / Slovensko
Úmrtie 23. Jan. 1961 Dolné Srnie / Slovensko
Sa v roku 1928 nachádzala v Paríži

Informácie o otcovi nemám.. iba útržkové
Bol majiteľom masiarstva v Paríži
Pokrstil Imricha v r. 1928 (pravdepodobne Henri )
A utržok fotografie kde je možné prečítať názov časti Paríža
(pravdepodobne hotel v časti ktorá už neexistuje aspoň názvom)
Viď. príloha.

Veľmi pekne ďakujem za aké koľvek info alebo postup.
Ďakujem.
Prílohy
0015.JPG
00001.jpg
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den , ak nenajdete nejake dalsie rodinne pisomnosti a na ziadnom relevantnom "slovenskom" doklade nie je francuzsky otec uvedeny ( napr.na Imrichovom sobasnom liste ..... ?; ako obcan CSR/ CSSR by mal mat aj doklad o narodeni/rodny list ........... ?), bude pravdepodobne nemozne ziskat o nom udaje na Slovensku . Skuste sa obratit na francuzske genealogicke fora,aj ked blizsia identifikacia miesta krstu alebo majitela masiarstva v Parizi je tiez problematicka ....
https://www.rfgenealogie.com/forum
https://www.guide-genealogie.com/forum/
https://www.geneanet.org/forum/viewforum.php?f=1214
lbakyta@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Nov 2022, 14:28
Predkovia z oblasti: Moravany nad Váhom, Chynorany

Ďakujem za odpoveď - vyskúšam.
Požiadal som o duplikát rodného listu, žiaľ aj na ňom je otec tzv. neuvedený.
Máme len rodinné info že narodenie a krst prebehli v Paríži, pár fotografii a pohľadníc bez odosielateľa, adresy.. meno Henrich
Ešte raz ďakujem.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

lbakyta@gmail.com napísal: 07 Dec 2022, 11:32 Ďakujem za odpoveď - vyskúšam.
Požiadal som o duplikát rodného listu, žiaľ aj na ňom je otec tzv. neuvedený.
Máme len rodinné info že narodenie a krst prebehli v Paríži, pár fotografii a pohľadníc bez odosielateľa, adresy.. meno Henrich
Ešte raz ďakujem.
Dobry den , na Slovensku mate este jednu "teoreticku" sancu ,aj ked s minimalnou pravdepodobnostou uspechu :
Vsimol som si,ze Imrich ma deklarovanu prislusnost k ECAV . Neviem nakolko bol praktizujuci,ale predpokladam,ze aspon konfirmaciu ( mozno aj cirkevny sobas ) mohol absolvovat .Skuste oslovit ev. farara v Srni ,ci ho nenajde medzi konfirmovanymi a ci sa tam nenachadza dolozene potvrdenie fr.farara o krste .Ak by to aj nahodou "klaplo" .... predpokladam ,ze otec tam tiez nebude uvedeny . Maximalne sa dozviete nazov parizskej farnosti a krstnych rodicov.......
Podotykam,ze na tieto informacie nemate zakonny narok,zalezi len na ochote/neochote farara sa tym zaoberat .... :?
Evanjelicki farari su ale ustretovejsi ako katolicki .... ;)

Predpokladam,ze o udajoch Anny, jej brata a otca zo scitacieho harku viete a k nicomu Vas nenaviedli ....
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... ups&page=2
lbakyta@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08 Nov 2022, 14:28
Predkovia z oblasti: Moravany nad Váhom, Chynorany

mano napísal: 08 Dec 2022, 08:59
lbakyta@gmail.com napísal: 07 Dec 2022, 11:32 Ďakujem za odpoveď - vyskúšam.
Požiadal som o duplikát rodného listu, žiaľ aj na ňom je otec tzv. neuvedený.
Máme len rodinné info že narodenie a krst prebehli v Paríži, pár fotografii a pohľadníc bez odosielateľa, adresy.. meno Henrich
Ešte raz ďakujem.
Dobry den , na Slovensku mate este jednu "teoreticku" sancu ,aj ked s minimalnou pravdepodobnostou uspechu :
Vsimol som si,ze Imrich ma deklarovanu prislusnost k ECAV . Neviem nakolko bol praktizujuci,ale predpokladam,ze aspon konfirmaciu ( mozno aj cirkevny sobas ) mohol absolvovat .Skuste oslovit ev. farara v Srni ,ci ho nenajde medzi konfirmovanymi a ci sa tam nenachadza dolozene potvrdenie fr.farara o krste .Ak by to aj nahodou "klaplo" .... predpokladam ,ze otec tam tiez nebude uvedeny . Maximalne sa dozviete nazov parizskej farnosti a krstnych rodicov.......
Podotykam,ze na tieto informacie nemate zakonny narok,zalezi len na ochote/neochote farara sa tym zaoberat .... :?
Evanjelicki farari su ale ustretovejsi ako katolicki .... ;)

Predpokladam,ze o udajoch Anny, jej brata a otca zo scitacieho harku viete a k nicomu Vas nenaviedli ....
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... ups&page=2
Moc krát ďakujem, Áno sčítacie hárky som už prebehol, a dnes akurát posielam správu na FR fóra ktoré ste mi odporučili.
Srnie budem musieť navštíviť :) aj kvôli vetve rodiny, ktorú som vlastne nikdy nevidel a doplniť zbierku fotografii :)
Moc krát ďakujem za nevedenie kde hľadať.
PS: Našiel som na fotografii tieto texty: podľa všetkého je to adresa v Paríži. Názov metra "metro Jasmine, okrsok 16. rue Henry Heine, a názov Hotela.
Ďakujem ešte raz za každú radu.
Fotka druha strana imrich podhradský anna podhradska .jpg
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

lbakyta@gmail.com napísal: 15 Dec 2022, 12:19 .......dnes akurát posielam správu na FR fóra ktoré ste mi odporučili ...
Dobry den , prekvapila ma rychla a fundovana reakcia na fr. forach.....
Kedze sa nevedia ujednotit , o ktory parizsky obvod ( 1-20? :) ,preferuju 16. ) ,pripadne o ktore okrajove parizske oblasti sa moze jednat , nezostane Vam nic ine len preluskat si vsetky
https://archives.paris.fr/s/7/tables-de ... _recherche
Fr.kolegovia sa dost striktne drzali verzie priezviska Podhradsky ....skuste aj modifikacie Pohradsky, Pohrasky atd ...... Na jednom z Vami prilozenych rukopisov dokonca citam Anodrasky (??? ak je tym myslene priezvisko ???)
Napísať odpoveď