Peter Kapral * 26.6.1879 Osturňa

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Tekmirvoj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Mar 2015, 19:28

Dobrý den,
chtěl bych požádat zdejší odborníky o radu a pomoc.
Protože je Levoča celkem daleko a nemám možnost tam jet, tak by mne zajímalo zda se dají sehnat naskenované nebo ofocené matriky v archivu zdejších odborníků.
Pochopitelně se mi aktuálně jedná o matriky Osturne.
Poté bych si již sám dohledal pradědu Petera Kaprala * 26.6.1879 a jeho rodiče Jána Kaprala a Maria Zavacka oba z Osturne.
Pokud to možné není, tak prosím jestli by mi někdo poradil nebo dohledal již zmíněné rodiče.

Děkuji.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Ako vidíte tu: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
jeden mikrofilm z Osturne nie je online, dá sa hľadať len v indexoch krstov.
Skúste hľadať v tom druhom svadbu Petra Kaprályho, možno tam budú podrobnejšie údaje o jeho rodičoch.
Tekmirvoj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Mar 2015, 19:28

Svatbu již mám, ale zápis je strohý...
Prílohy
Svatba.png
Napísať odpoveď