Kluka, Lednica

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
mmajerkova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Aug 2018, 10:57
Predkovia z oblasti: Kluka,Lednica

Dobrý deň,
z náhrobného kameňa poznám mená a dátumy narodenia svojich prarodičov.
Štefan Kluka nar.10.12.1878. zomr. 22.7.1969 v Lednici a Anna Kluková, rod. Balážová nar.20.7.1882. zomr. 29.3.1952 v Lednici. Nenašla som ich však v matrike , dátum narodenia Štefana nesedí a že vraj mal aj niekoho iného za manželku. Možno bol aj druhý krát ženatý, to neviem zistiť. Cirkevná matrika bola odoslaná do archívu do Bytče, tak som ešte nehľadala. Vedel by mi niekto poradiť ako by som sa mohla dostať k informáciach o nich a ako mám postupovať, ak chcem nájsť ich rodičov? Ďakujem.
Anna Theresia
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý deň.

Vami hľadané záznamy sa nachádzajú online na FamilySearch. Na ich prezretie je potrebná registrácia, čo asi viete.

Narodenie Štefana Kluku 10.12.1878 pod č. 102 (mená rodičov sú uvedené v kolonke Nomen Parentum):
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=762112

Narodenie Anny rod. Balážovej, ale s dátumom 26.07.1883 pod č. 51:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=762112

K dátumu, ktorý ste uviedli (20.07.1882), sa viaže iný záznam pod č. 48: Anna Hajdúchová, kde v poznámke je napísané, že vystúpila z cirkvi a vydala sa za Cipeka vo Viedni:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=762112
Napísať odpoveď