narodenie Malženice

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

poprosím o pomoc , pátram po narodení Michala Vajčiho pri sobaši https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
som našla že mal 20 rokov, takže sa mohol narodiť v roku 1776, pravdepodobne :)
nasla som iba toto narodenie ale neviem ci je to správne 14. septembra 1774 v indexe je iné priezvisko Kodrík?
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
tak potom už neviem, skúšala som aj nevestu aj to bezvýsledne.
Ďakujem.
Naposledy upravil/-a duros v 19 Aug 2018, 17:56, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuté do správneho subfóra (pôvodne v subfóre "Vitajte a čítajte", týkajúceho sa fóra ako takého). Duplicitný príspevok vytvorený v subfóre "Čítanie starých dokumentov" mažem!
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
ak si všimnete všetky sobášne záznamy na danej strane, tak spozorujete, že pri ostatných ženíchoch je uvedené aj meno ich otca, akurát Michal Vajči meno otca nemá uvedené. Vami vyhľadaný krstný záznam hovorí o narodení nemanželského syna Michala, ktorého otec bol neznámy a matkou bola Anna, dcéra Tomáša Vajčiho. V indexe je uvedené priezvisko Kodrík, ktoré mali krstní rodičia. Osoba, ktorá tento záznam indexovala, pravdepodobne nevedela po latinsky, a tak neidentifikovala uvedený záznam správne.
Myslím, že ste našli správnu osobu Michala Vajčiho. Záznam o narodení Michalovej manželky sa mi nepodarilo cez indexy dohľadať.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Ďakujem :)
Napísať odpoveď