Eva Vas(s)ko, Pata, spravny rok narodenia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
genoffka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27 Aug 2018, 15:39
Predkovia z oblasti: Pata, Šoporňa, Hájske, Veľké Bielice, Malé Bielice, Skačany, Ždiar

Dobry den,

vedel by mi, prosim, niekto pomoct urcit spravny rok narodenia mojej praprapraprababky Evy Vas(s)ko z obce Pata?

Viem, ze zomrela 3.10.1866, bydlisko Pata 17, udajne vo veku 40 rokov

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Vydavala sa za Franciscus Korecz 20.1.1840, vek snubencov nie je uvedeny

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Cize mala by byt narodena okolo roku 1826. Na FamilySearch mi vyhodilo 3 mozne roky, 1823, 1827, 1828

Ak by pripadali do uvahy roky 1827, 1828, znamenalo by to, ze sa musela vydavat velmi mlada, 12, 13 rocna, co sa mi velmi nezda.
Ak by to bol rok 1823, vtedy by v case sobasa mala 17 rokov, co by uz bolo ok a pri tomto roku ma zaujal este jeden fakt, ze meno
krstneho otca Joannes Biltsik a jedneho zo svedkov sobasa Bilcsik Joannes sa zdaju byt tou istou osobou. Ale naozaj si nie som celkom ista... Co by ste mi poradili?

Vopred dakujem za odpovede. ;)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3732
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

S 12-13-rocnymi nevestami sa stretavame, takze to by som primarne nevylucoval. Ovsem paru sa uz po roku narodil prvy syn a nasledne s odstupom 2-3 rokov dalsie deti, takze zrejme bola uz predsa len starsia.
Najprv by som vsak prezrel umrtia, ci niektora z troch adeptiek nezomrela ako dieta. Tym mozete niektore alternativy vylucit.
genoffka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27 Aug 2018, 15:39
Predkovia z oblasti: Pata, Šoporňa, Hájske, Veľké Bielice, Malé Bielice, Skačany, Ždiar

Velmi pekne dakujem, urcite to vyskusam a snad ju potom aj najdem. :-)
Napísať odpoveď